Tipy z folią aluminiową

Opublikowano 06/01/2021
Reklama

Lejek

Lejek to przydatna rzecz w każdym domu. Jest jedną z najbardziej podstawowych rzeczy. Ale nie musisz mieć lejka w domu – możesz go po prostu wykonać. Ciekawy jesteś z czego? Już tłumaczymy. Aby móc zrobić własny lejek należy mieć w domu folię aluminiową. Zaskakujące jest, że folia aluminiowa nadaje się do znacznie większej ilości rzeczy niż tylko do pieczenia w kuchni. Czytaj dalej aby odkryć 21 możliwości jej użycia. Dowiedz się jak najlepiej wykorzystać folię aluminiową. Kiedy trzeba precyzyjnie nalać płyn do butelki, wystarczy wziąć kawałek folii aluminiowej i uformować stożek, pozostawiając na dnie wąski otwór. I już posiadasz swój własny lejek w kuchni.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.03

Lejek

Brak pogniecionych ubrań

Gdy prasujesz ubrania umieść pod ubraniem arkusz folii aluminiowej. A ponieważ folia szybko się nagrzewa usunie również zagniecenia na ubraniach od dołu. Nikt nie lubi prasować a już na pewno prasować bez wspniałego efektu. Także ten sposób jest naprawdę bardzo dobry aby ubrania były jak prosto z pralni.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.20

Brak pogniecionych ubrań

Naostrzone nożyczki

Gdy twoje nożyczki ledwie tną lub są zardzewiałe po prostu potnij na kawałki folię aluminiową 7-10 razy, aby je wyostrzyć i wyczyścić. W ten sposób uwierz nam twoje nożyczki będą jak nowe a ty nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na zakup kolejnych. A poza tym to oszczędność pieniędzy i środowiska, a to chyba najważniejsze.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.36

Naostrzone nożyczki

Trwałe baterie

Czy masz w domu tylko zużyte baterie? Możesz użyć małych kulek z folii aluminiowej aby je ponownie uruchomić. Po prostu umieść je na końcach baterii naprzemiennie jak pokazano na obrazku. Wielokrotnie na pewno byłeś w sytuacji, że baterie nie działały. Teraz już wiesz co masz robić aby ponownie móc czegoś używać.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.03

Trwałe baterie

Bez elektryzacji ubrań

Po prostu wrzuć kulki folii aluminiowej do suszarki aby szybciej wysuszyć ubrania i pozbyć się z nich uciążliwego elektryzowania. Znasz na pewno to uczucie kiedy twoje ubrania się elektryzują. A więc jeśli nie chcesz już mieć tego uczucia zrób to co poradziliśmy powyżej i obiecujemy już nie będziesz tego czuć. A nie jest to przyjemne uczucie.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.25

Bez elektryzacji ubrań

Czyste żelazko

Gdy chcesz mieć czyste żelazko użyj kulki z folii aluminiowej aby wyczyścić spód żelazka i nadać mu nowy wygląd. Wiemy – to brzmi zbyt pięknie ale uwierz nam – ta metoda naprawdę działa. Czasem bardzo proste czynności mogą bardzo pomóc. A przy tym nie musimy wydawać masy pieniędzy a jedynie rzeczy które mamy w domu – tak jak folię w tym wypadku. Warto mieć czyste żelazko, prawda?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.49

Czyste żelazko

Lśniące sztućce

Umieść folię aluminiową na dnie pojemnika lub zlewu i następnie dodaj sodę oczyszczoną, sól, wrzącą wodę, a na koniec namocz sztućce aż będą czyste. Możesz również wrzucić cytrynę. Ważne aby to wszystko zostawić w wodzie na jakiś czas. Pamiętaj, że czym dłużej będą się moczyć tym będą czystsze i bardziej lśniące. A dzięki temu lepiej wyglądać.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.06.03

Lśniące sztućce

Przestawianie mebli po dywanie

Umieść kawałek folii aluminiowej pod nogami mebla który chcesz przenieść. W ten sposób będziesz mógł łatwo przesuwać meble po dywanie. Dodatkowym plusem jest fakt, że dywan nie zostanie zniszczony. A więc nigdy więcej nie rób tego bez folii bo sam widzisz, że tak jest znacznie lepiej – dla twojej podłogi przede wszystkim.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.06.15

Przestawianie mebli po dywanie

Lepszy sygnał WiFi

Żeby mieć w domu lepszy sygnał WiFi wystarczy, że złożysz duży kawałek folii aluminiowej i umieścisz go za modemem jakby był ekranem. To wydaje się nieprawdopodbne ale to naprawdę działa. Więc jeśli twoje WI – FI nie jest najlepsze polecamy tę metodę i na pewno będzie znacznie lepiej działać internet w twoim domu. Dobry internet to podstawa.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.06

Lepszy sygnał WiFi

Czysty pistolet do kleju

Najzwyklejszą kulką z folii aluminiowej można wyczyścić pistolet do kleju z zewnątrz. Zacznij od pistoletu do klejenia jeszcze ciepłego (chroń dłonie) i potrzyj nim kulkę z folii aluminiowej aby usunąć nadmiar kleju, który się do niej przykleił. Zobaczysz, że ta metoda naprawdę jest świetna i warto ją stosować.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.19

Czysty pistolet do kleju

Jedzenie nie przywiera do patelni

Przed włożeniem potrawy umieść kawałek folii aluminiowej na dnie naczynia którego chcesz użyć. Zapobiegnie to przywieraniu potraw do naczynia. Tak często palą nam się garnki i w ten sposób się niszczą. Dzięki tej metodzie możesz być przekonany, że to się już więcej nie wydarzy i twoje jedzenie nie będzie spalone bo przecież nikt tego nie chce.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.33

Jedzenie nie przywiera do patelni

Powierzchnie chromowane bez rdzy

Folia aluminiowa jest bardziej miękkim metalem niż chrom i można jej użyć aby przywrócić połysk chromowanym powierzchniom i usunąć rdzę. Po prostu wyciśnij kulkę z folii aluminiowej i wytrzyj nią chrom. Zobaczysz, że wszystko zacznie ponownie lśnić i pięknie wyglądać bez tej okropnej rdzy.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.47

Powierzchnie chromowane bez rdzy

Ponownie zamknięte plastikowe torby

To co musisz zrobić to umieścić długi kawałek folii aluminiowej na górze plastikowej torby, zawinąć go na krawędź torby – tak jak pokazano na obrazku a następnie wyprasować. Czyż nie jest to przydatna rada? Czy nie zaczniesz tego teraz stosować tak jak radzimy?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.02

Ponownie zamknięte plastikowe torby

Pióro do ekranu dotykowego

Możesz użyć folii aluminiowej do stworzenia własnego pióra do ekranu dotykowego. Wystarczy mały kawałek folii aluminiowej, długopis lub ołówek i taśma. Owiń koniec długopisu lub ołówka w folię aluminiową i zabezpiecz taśmą. Zimą możesz sprawić, że zwykłe rękawiczki będą współpracować z ekranem dotykowym kiedy nałożysz mały kawałek folii aluminiowej na czubki palców.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.16

Pióro do ekranu dotykowego

Foremki do ciastek

Kawałek folii aluminiowej złóż kilkakrotnie poziomo aby utworzyć grubszy, długi pasek i uformuj go do pożądanego kształtu. W ten sposób stworzysz taką formę jaką tylko zapragniesz. To przydatne w okresie świąt Bożego Narodzenia kiedy pieczemy tradycyjne pierniczki. Polecamy to aby stworzyć kształt jaki sobie tylko wymarzysz.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.42

Foremki do ciastek

Gotowanie bez tłuszczu

Zaraz po ugotowaniu bardzo tłustych potraw wystarczy wyłożyć miskę folią aluminiową, wlać nadmiar oleju i zawinąć w kulkę, aby bez bałaganu wyrzucić. To dobry sposób na utrzymanie porządku w domu. A więc dzięki naszym tipom bardzo wiele się nauczysz i będziesz mógł gotować bez tłuszczu.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.42

Gotowanie bez tłuszczu

Czysty piekarnik

Jeśli chcesz uniknąć ciągłego czyszczenia piekarnika ten tip jest dla Ciebie. Po prostu umieść warstwę folii aluminiowej na dnie piekarnika i po wewnętrznej stronie drzwi. W ten sposób unikniesz przypalenia jedzenia ponieważ folia pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło po piekarniku a nikt nie chce mieć spalonego jedzenia.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.09.03

Czysty piekarnik

Chroń klamki podczas malowania

Gdy malujesz dom w którym znajduje się klamka wystarczy przykryć klamkę warstwą folii aluminiowej aby zabezpieczyć ją przed odpryskami farby. Po prostu zabezpiecz folię na miejscu taśmą i już. To idealny sposób żeby potem nie mieć plam. Zaufaj nam i od teraz się do tego stosuj.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.20

Chroń klamki podczas malowania

Pognieciona kulka folii aluminiowej w suszarce

Zwinię†a kulka z folii aluminiowej może zdziałać cuda w Twojej suszarce. Wszystko co musisz zrobić to zwinąć prześcieradło w małą kulkę i wrzucić do niej a to zmniejszy elektryzowanie się ubrań i sprawi, że Twoje ubrania będą wyglądać świeżo w mgnieniu oka. Twoje ubrania pozostaną miękkie i jest to świetna alternatywa dla prześcieradeł do suszarki lub płynu do zmiękczania tkanin. Wszystko aby pomóc Ci zaoszczędzić.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.34

Pognieciona kulka folii aluminiowej w suszarce

Brelok w folii

W kluczyku samochodowym znajduje się mały chip komputerowy który jest zaprogramowany za pomocą unikalnego kodu który wysyła sygnał do systemu bezpieczeństwa w Twoim samochodzie. Aby na niego odpowiedzieć samochód ma własny chip który wykorzystuje ten sam algorytm do generowania kodów. Mówiąc najprościej jeśli kody pasują samochód się otwiera. Chociaż wszystko jest w porządku wygoda ma swoją cenę: jeśli ktoś włamie się do Twojego pilota i wymyśli kod może z łatwością zabrać Twój samochód. Aby temu zapobiec możesz zastosować kilka małych sztuczek. Skoncentrujemy się na owinięciu breloczka do kluczy w folię. Nie to nie jest jakaś zwariowana teoria spiskowa. Owinięcie breloka folią zapobiegnie kradzieży sygnału przez złodziei.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.46

Brelok w folii

Czysty grill

Następnym świetnym sposobem na użycie folii aluminiowej jest czyszczenie grilla kulką z folii aluminiowej. Bardzo dobrze usunie tłuszcz i plamy. A dobrze wiemy jak wygląda grill po udanym sezonie – nie najlepiej. Także polecamy go wyczyścić sposobem który napisaliśmy powyżej.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.56

Czysty grill

Proste loki

Jeśli nie posiadasz loków a bardzo ich pragniesz to mamy dobrą radę. Posiadanie loków i ich kręcenie przy niskiej temperaturze polega na umieszczeniu kawałka folii aluminiowej między żelazkiem a włosami. To ochroni Twoje włosy przed nadmiernym ciepłem żelazka i pozostawi idealne loki. Więc jeśli chcesz mieć ładne loki następnego dnia to polecamy tak je wykonać.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.09

Proste loki

Unikanie katastrof z lodami

Kochamy dzieci i ich słodkie małe zachcianki. Lody należą do ich ulubionych i łatwo zrozumieć dlaczego tak jest. Ale dla rodziców dziecko jedzące lody może być koszmarem. Lody plus dziecko mogą zmienić wszystko wokół w lepką maź. Spróbuj tego – zawiń spód lodów folią aluminiową i pozwól wpaść im do schludnego, małego naczynia z folii.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.26

Unikanie katastrof z lodami

Dłuższe utrzymywanie świeżości bananów

Kochamy banany – owoce te są świetne do wielu różnych rzeczy takich jak pieczenie, dodawanie ich do koktajli i oczywiście mają wielką zawartość potasu. Ale problem polega na tym, że z zielonego na żółty mogą przejść szybciej niż ci się wudaję. Dlatego sugerujemy owinięcie końcówek łodyg folią aluminiową ponieważ zapobiega to ich gniciu. Dzieje się tak ponieważ nie mają one kontaktu z powietrzem a to powoduje ich bardzo szybki rozkład.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.37

Dłuższe utrzymywanie świeżości bananów

Kuchnia bez karaluchów

Znasz problem karaluchów? Można się niezłej traumy przez nie nabawić. Kuchnia jest przeznaczona na produkty spożywcze i przybory kuchenne. Z pewnością nie są one przeznaczone dla strasznych pełzaczy takich jak karaluchy i inne robale. Problem polega na tym, że te ciemne zakątki są dość zachęcające dla tych małych stworzeń. Chyba, że położysz folię aluminiową na powierzchniach szafek która odbijają światło we wszystkich ciemnych obszarach. Wtedy karaluchy naprawdę się nie pojawią.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.51

Kuchnia bez karaluchów

Reklama