Niesamowite zdjęcia zrobione przez drony na które nie będziesz mógł przestać patrzeć

Opublikowano 08/18/2020
Reklama

Świat poszedł do przodu. Technologia rozwinęła się niezwykle w ciągu ostatnich lat. Dron to bezzałogowy statek powietrzny który nie wymaga obecności załogi na pokładzie oraz nie ma możliwości zabierania ze sobą pasażerów. Jest pilotowany zdalnie lub wykonuje lot autonomicznie. Dzięki dronom możemy zobaczyć niesamowite krajobrazy z lotu ptaka, a nawet jedne z najbardziej poukrywanych miejsc na świecie. Fotografowie często wykorzystują drony do zrobienie ujęć ktorych człowiek sam nie uchwyci. Zebraliśmy  najbardziej niezwykłe zdjęcia, które możesz obejrzeć w poniższym artykule i zachwycać się pięknymi widokami.

Jesień na autostradzie

Autostradza na zdjęciu prowadzi nas przez lasy Rumunii. Otoczona jest drzewami w żywych jesiennych odcieniach czerwieni, złota i pomarańczy. Ten spektakularny widok pięknie oddaje barwy prawdziwej jesieni.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 07.25.02

Jesień na autostradzie

Autostrada jak z innej planety

Ten nieziemski krajobraz autostrady wygląda jak scena z filmu science fiction. W rzeczywistości jest to autostrada w Arizonie. Te fantastyczne ujęcia zrobione przez tureckiego fotografa, który fotografuje za pomocą dronów to dzieło Aydına Büyüktaşa. Zdjęcia przedstawiają wzgórza, które wyglądają jak kratery planetarne. Różnorodność krajobrazów i formacji geologicznych występujących na autostradzie jest osobliwością w USA. Widoki za oknem zmieniają nie do poznania. Wystarczy przejechać kilkanaście mil aby krajobraz zmienił się z szerokich zielonych pastwisk w wąskie czerwonokrwiste kaniony, a następnie w skaliste pustkowia. Te ogromne przestrzenie autostrady i krajobrazy są przepiękne.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.50.44

Autostrada jak z innej planety

Wojna domowa w Syrii

W 2011 w Syrii rozpoczęło się antyrządowe powstanie. Jego przyczyną były autorytarne rządy Baszszara al-Asada. Inspiracją dla Syryjczyków do protestów, a następnie zbrojnego wystąpienia były udane rewolucje w Tunezji, Egipcie oraz wojna domowa w Libii. W reakcji na demonstracje władze syryjskie nakazały siłom bezpieczeństwa krwawo tłumić powstanie, w wyniku czego zginęły setki cywilów. 3 lutego 2012 rozpoczął się największy szturm do tej pory, na miasto Hims. Zdumiewająco realistyczne zdjęcie pokazuje trwającą tam wojnę. Na zdjęciach widzimy czołgi wjeżdżające na wcześniej zajęty obszar zamieszkały przez ludność cywilną oraz szkody widoczne wokół nich.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.51.01

Wojna domowa w Syrii

Jezioro w ogniu

Islandia, nazywana jest krainą “lodu i ognia”. To kraj w którym te skrajne żywioły nieustannie się ze sobą stykają. Islandia wygląda tak niesamowicie w dużej mierze dzięki wulkanom. Być może bardziej niż jakakolwiek inna siła, określają naturę ziemi, tworząc nieskończone pola lawy pokrytej mchem, rozległe równiny czarnego piasku, poszarpane szczyty i ogromne kratery. Dzięki dronom możemy dotrzeć tam, gdzie wcześniej się nie udawało. Zobaczyć obszary zbyt niebezpieczne dla ludzi, i uchwycić te miejsca na zdjęciach. Zdjęcie poniżej uchwyciło drugiego drona lecącego nad Islandią a obok erupcję wulkanu, z lawą lejącą się między dwiema górami. Cała ta kompozycja przypomina jezioro w ogniu.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.51.16

Jezioro w ogniu

Betonowa dżungla

Chiny są znane z wielkiej ilości ludzi, a Szanghaj jest prawdopodobnie najlepszym tego przykładem. Szanghaj jest największym miastem na świecie. Miasto Szanghaju liczyło w 2017 roku 24 miliony mieszkańców. Głównym językiem miasta jest język szanghajski, który jest jednym z wielu (około 250) dialektów chińskich używanych na całym świecie.
Na zdjęciu widzimy właśnie Szanghaj – jedną z najgęstszych i najlepiej rozwijających się metropolii na świecie. Tutaj możesz zobaczyć wielopoziomowy węzeł ulic i centrum miasta w godzinach szczytu z lotu ptaka.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.51.30

Betonowa dungla

Kościół Sagrat Cor

Świątynia Expiatori del Sagrat Cor to kościół rzymskokatolicki i niewielka bazylika położona na szczycie góry Tibidabo w Barcelonie, w Katalonii na terenie Hiszpanii. Budynek jest dziełem hiszpańskiego architekta Enrica Sagniera i został ukończony przez jego syna Josepa Marię Sagnier i Vidal. Na tym niesamowitym zdjęciu widać posągi z kościoła Sagrat Cor. Ujęcie doskonale ukazuje kościół widoczny wysoko nad ulicami Barcelony, w otoczeniu chmur.
Obok parku, a w zasadzie nad nim, dopełnia wzgórze jeszcze jedna budowla, jaką jest kościół Sagrat Col.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.52.25

Kościół Sagrat Cor

Opustoszałe rejony

Słyszeliście o Abchazji? Abchazja, albo inaczej Republika Abchazji to niezależne, nieuznawane państwo. Według prawa międzynarodowego, jest to nadal cześć Gruzji, a konkretnie autonomiczna republika Gruzji, wchodząca w skład tego państwa. Niewiele osób słyszało o tym miejscu. Na początku lat 90 zostało zniszczone powszechnymi zbrodniami i czystkami etnicznymi. Wiele obszarów zostało też opuszczonych. Masa regionów stało się obszarami z porzuconymi budynkami. Budynek na zdjęciu to dawno zapomniane kolegium, obecnie zupełnie porośnięte zielenią. Widok jak z horroru.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 18.08.44

Opustoszałe rejony

Do nieba

Filar Katskhi to 40-metrowy naturalny wapienny monolit znajdujący się we wsi Katskhi w Gruzji. Kiedyś było to miejscem kultu, a ludzie nazywali go “filarem życia”. W czasach, gdy wierzono w bożki, Filar Katskhi był reprezentacją miejscowego boga płodności. Filar jest naturalnie występującą skałą. Na szczycie mieści się kościół, w którym mieszka miejscowy mnich. Maxime, bo tak mu na imię ma 59 lat i dwa razy w tygodniu otrzymuje paczki żywnościowe i zapasy od swoich wyznawców. Aby dostać się na szczyt, należy wspiąć się po drabinie o długości 131 stóp. To jedyne momenty, kiedy mnich komunikuje się ze otaczającym go światem.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.53.08

Do niebo

Zupełnie inny świat

Mardalsfossen to wodospad znajdujący się w gminie Molde w hrabstwie Møre og Romsdal w Norwegii. Powszechnie nazywany jest jednym z najwyższych wodospadów w Europie. Mierzy aż 1175 stóp. Wodospady występują na rzece Mardøla, która wypływa z wiszącej doliny do jeziora Eikesdalsvatnet, około 2 km na północny zachód od wioski Eikesdalen. Wodospad jest tak oszałamiające piękny, że zapiera dech w piersiach. Na zdjęciu widzimy wodospad w otoczeniu chmur, które sprawiają, że wodospad wydaje się unosić.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.53.25

Zupełnie inny świat

Skok w wodospad

Ten wodospad wypływa z rzeki czarnego Smoka. Nazwa pochodzi od chińskiej nazwy Amuru, który wyznacza północną granicę prowincji, a jednocześnie stanowi naturalną granicę chińsko-rosyjską. To idealnie skomponowane panoramicznie zdjęcie jest wynikiem świetnie rozwiniętej technologii i współpracy między człowiekiem a dronem. Autor – nagradzony fotograf opowiadał o bohaterze zdjęcia: „Facet ma ponad sześćdziesiąt lat, jest rekordzistą świata w skakaniu do wodospadów i wpisany za to do księgi Guinnessa. Zaskoczył swiat swoim skokiem do słynnej chińskiej Żółtej Rzeki i skokach z wieży ciśnień w prowincji Heilongjiang. ”

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.53.40

Skok w wodospad

Ten moment

Kiedy drony latają na niebie potrafią atakować drony. Na szczęście zwykle ptasie drapieżniki się orientują, że tego “plastikowego ptaka” nie da się zjeść i odlatują. Często też mewy, gołębie i inne ptaki latają bardzo blisko i wygląda to tak jakby próbowały przegonić plastikowego intruza. W takich sytuacjach najlepiej szybko odlecieć swoim dronem aby nie dopuścić do zderzenia drona z ptakiem. Na tym zdjęciu został uchwycony przez lecącego drona orzeł aż tysiąc stóp nad ziemią. Zwierzę majestatycznie rozkłada skrzydła. Ptaki drapieżne mylą drony z innym ptakami, potrafią je tak uszkadzić, że drony spadają na ziemię. Cieszy nas to, że nie jest odwrotnie.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.54.01

Ten moment

Samotnie na wodzie

Justen Soule – fotograf robiący zdjęcia z pomocą dronów uchwycił ten bajkowy obraz w 2017 roku. Zdjęcie zostało zrobione w zatoce Aleksandryjskiej między Nowym Jorkiem a Kanadą. Jesienią, jedyne drzewo rosnące obok tego samotnego domu zmienia sezonowo kolory liśći. Wygląda to niesamowicie i jest to dość niespotykany obrazek. Jest to bardzo ciekawe jak mieszkańcy domku sobie radzą, i czy jest tam doprowadzaona elektryczność i woda. Ciekawe również czy mieszkają tam cały rok. Takie domki na wodzie znajdują się w różnych miejscach na świecie, ale naszą uwagę przykuwa w tym to małe drzewko.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.54.16

Samotnie na wodzie

To nowy świat

Zawód alpinisty przemysłowego nie jest najłatwiejszym zawodem. Na pewno nie każdy byłby w stanie się tym zajmować. Przede wszystkim nie można mieć lęku wysokości. Od kandydatów wymagane są odpowiednie warunki psycho-fizyczne oraz ukończenie profesjonalnego kursu alipinistycznego. Choć wydaje się to zupełnie szalone, praca na wysokościach przyciąga jednak coraz więcej osób. Nie jest łatwo doprowadzić okna do zupełnej czystości. Tutaj widzimy alpinistów myjących okna w drapaczu chmur w samym centrum Moskwy, w ktorej znajduję się bardzo dużo wysokich budynków. Cudowny pejzaż miejski odbija się w szkle. To zdjęcie uchwyciło piękny zachód słońca.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.54.31

To nowy świat

Lilie wodne

Czy to zdjęcie nie jest piękne? Delta Mekongu – rejon ujścia Mekongu do Morza Południowochińskiego. Jest to druga pod względem wielkości delta Azji. Przyjmuje się, że delta Mekongu zaczyna się w okolicy Phnom Penh w Kambodży i dzieli Mekong na dwie odnogi: Mekong i Tônlé Basăk. Na tym przepięknym zdjęciu zrobionym z góry widać kobietę zbierającą lilie wodne. Zdjęcie zrobione w Delcie Mekong w Wietnamie zostało przesłane przez wietnamskiego fotografa o przydomku helios1412. Zdobył on drugą nagrodę w kategorii “Ludzie” w międzynarodowym konkursie fotografii dronów w 2017 roku.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.54.47

Lilie wodne

Nie to co ci się wydaje

Burke Lake jest zbiornikiem słodkowodnym o powierzchni 218 akrów w hrabstwie Fairfax w stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych. Położony jest w Burke Lake Park, publicznym parku hrabstwa Fairfax, którego właścicielem jest Fairfax County Park Authority. Wygląda na suchą i popękaną pustynię, ale nic bardziej mylnego. Jest to bowiem tak naprawdę jezioro w Wirginii o nazwie Jezioro Burke. „Cracked Mud Boating”, uchwycony przez rodzinę podczas przejażdżki łodzią, został wykonany przez fotografa będącego na tej łodzi.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.55.03

Nie to co ci się wydaje

Płyń

Park Narodowy Serengeti to park narodowy w północno-zachodniej Tanzanii, w centralnej części równiny Serengeti, na wschód od Jeziora Wiktorii. Należy do największych i najbardziej chronionych obszarów na świecie. Jego powierzchnia wynosi 14 763 km².Ta niesamowita scena przedstawia grupę hipopotamów pływających w błotnistych wodach tego Parku Narodowego. Hipopotamy podobnie jak ssaki półwodne, mają płetwiaste stopy, a ich oczy i uszy są umieszczone wysoko na głowach, co pozwala im płynąć pod wodą i nadal oddychać.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.55.18

Płyń

Gwiezdny fort

Ta twierdza nazywa się gwiazda lub trace italienne. Jest fortyfikacją zbudowaną w stylu, który rozwinął się w epoce prochu strzelniczego, kiedy armaty dominowały pole bitwy. Pierwsza fortyfikacja została wybudowana w tym stylu w połowie XV wieku we Włoszech. Średniowieczne fortyfikacje w kształcie kręgu okazały się zbyt słabe. Były narażone na duże szkody bądź zniszczenia w wyniku ostrzału armatniego. Chociaż fort nie był używany już od wieków, służy on jako muzeum historyczne i znajduję się w centrum małego miasteczka w Holandii. Wokół ścian fortu w kształcie gwiazdy są rzędy drzew, tworzące piękny, gęsty las.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.55.33

Gwiezdny fort

Świątynia w kształcie lotosu

Ta świątynia – Lotos to największa świątynia bahaistyczna w Indiach. Zlokalizowana jest w południowej części śródmieścia Delhi.Została zbudowana w latach 1980–1986 według projektu zamieszkałego w Kanadzie architekta irańskiego pochodzenia – Fariborz Sahby. Od momentu otwarcia w 1986 została odwiedzona przez ponad 50 milionów osób.
Świątynia przypomina kwiat w swojej całej okazałości, czyli otwarty. Ten kwiat jest w tamtych rejonach bardzo ważnym symbolem. Latanie dronami zostało nad świątynią zabronione.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.55.41

Świątynia w kształcie lotosu

Długopłetwiec oceaniczny

Długopłetwiec oceaniczny, czyli inaczej mówiąc humbak to gatunek ssaka z rodziny płetwalowatych w podrzędzie fiszbinowców. Jest jednym z większych fałdowców. Dorosłe osobniki osiągają zazwyczaj 14–17 metrów długości i 30–45 ton masy. Ten nurek pływa w pobliżu tego majestatycznego wieloryba humbaka, który jest zupełnie nieświadomy obecności tego małego intruza. Humbaki to niesamowite ssaki wodne, żyją nawet do 50 lat. Ten obraz doskonale oddaje zwierzę w całej jego wielkiej okazałości.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.56.00

Długopłetwiec oceaniczny

Rzeka

Astronauci NASA przed misją Apollo musieli gdzieś ćwiczyć. Wybrali Islandię i nic w tym dziwnego, bo wycieczka na Islandię jest rzeczywiście jak podróż na inną planetę. Znajduje się tam 15 czynnych wulkanów, ok. 250 miejsc z gorącymi źródła, ponad 10 000 mniejszych i większych wodospadów i aż pięć lodowców. To spektakularne zdjęcie może wyglądać jak zrobione w kosmosie, ale zostało zrobione właśnie na Islandii. Ten wyjątkowy obraz, będący częścią serii tego fotografa on nazwie „Elemental”, został zrobiony z wysokości 1500 stóp nad linią rzeki.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.56.33

Rzeka

Meksyk

Meksyk jest krajem pełnym wulkanów, które są niestety przyczyną poważnych wstrząsów sejsmicznych. Miasto Meksyk to gęsto zaludniona stolica Meksyku. Zostało utworzone już w XIV wieku. Mieszka w nim 21 milionów mieszkańców, co czyni go najbardziej zaludnionym miastem na półkuli zachodniej. Na tym niesamowitym zdjęciu wyraźnie widzimy tysiące domów na wzgórzach miasta. Miasto położone jest na wysokości 2400 m n.p.m., co czyni z niego jedną z najwyżej położonych stolic na świecie. Jest miastem niezwykle zróżnicowanym: mieści się tu administracja państwowa, centra biznesowe, eleganckie dzielnice mieszkaniowe, ale także bardzo biedne dzielnice.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.56.47

Meksyk

Scena z pustyni

Ar-Rab al-Chali to pustynia piaszczysta znajdująca się w południowej części Półwyspu Arabskiego na terytorium południowo-wschodniej Arabii Saudyjskiej oraz częściowo na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jemenu i Omanu. Jest to największa pustynia piaszczysta na świecie. Ten przepiękny obraz to zdjęcie autorstwa Abdullaha Alnassara. Widać na nim wydmy Arabii Saudyjskiej uchwycone z lotu ptaka. Na zdjęciu możnq zobaczyć wielbłądy. A zdjęcie to zawdzięczamy niesamowitej technologii robienia zdjęc za pomocą dronów.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.57.05

Scena z pustyni

Farma kaczek

Farmy zwierząt to biznes którego nie popieramy. Na zdjęciu widzimy jedną z nich. Z punktu widzenia eksportu drobiu najbardziej perspektywiczne wydają się kraje Afryki oraz Azji. Jest to związane z jednej strony z rosnącą liczbą ludności i rozowjem gospodarki w tych krajach.Właśnie hodowla kaczek jest tam powszechnie znaną praktyką. Rolnicy używają ich na mięso, ale rownież jest bardzo wysokie zapotrzebowanie na kacze pióra. Na tym pięknym zdjęciu uchwyconym przez dron hodowca kaczek spaceruje po terenie swojej farmy.Smutne to jednak.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.57.17

Farma kaczek

Z lotu ptaka

I znów wracamy na Islandię. Drony ją najwyraźniej kochają.Na Islandii natura, jakość życia, zorza polarna, język, jedzenie są czymś niepowtarzalnym. Islandczycy są bardzo dumni ze swojego kraju i mają ku temu wiele powodów. Widzimy tu kompozycję dwunastu zdjęć zrobionych z dronów, które następnie zostały połączone w poniżej widoczne jedno zdjęcie. Ten wspaniały obraz pokazuje fantastyczne piękno Islandii. Widoczny jest na nim krajobraz z wysokimi górami i niebieskimi rzekami. Nawet widać tęczę po prawej stronie.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.57.33

Z lotu ptaka

Zdjęcie jak z bajki

Włochy to duże państwo leżące w Europie Południowej. Nie tylko charakteryzuje się niepowtarzalnym krajobrazem ale też najwspanialsza kuchnia i zabytki. Włochy posiadają dwie duże wyspy: Sycylię i Sardynię.Są tak piękne, że jest to jedna z głównych destynacji tursytycznych na świecie. Ten cudownie żywy kolorystycznie obraz wykonany w jednej z prowincji Włoch przedstawia rozległe wzgórza i w oddali widoczne góry. To zdjęcie zrobione przez fotografa Santa Maddalena, zostało zrobione za pomocą drona oczywiście.

Zrzut Ekranu 2020 07 05 O 17.57.47

Zdjęcie jak z bajki

Reklama