Dziwne morskie stworzenie ociera się o chłopca, który stoi na doku

PUBLICADO EM 08/24/2020
ANÚNCIO

Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii

Czy zawsze marzyłeś aby udać się na wymarzoną wyspę i popływać z rybami lub powygrzewać się na słońcu? Ci, którzy przyjechali na piękną wyspę La Gomera, nigdy nie zapomną tamtych wakacji. La Gomera należy do Wysp Kanaryjskich. Oprócz niesamowitego morza i plaż ma do zaoferowania góry do wspinaczki, ruiny i lokalne urocze wioski. Turyści mogą nurkować, łowić ryby, pływać w pięknym morzu lub po prostu spacerować po fantastycznym piasku na plaży. Jeśli kiedy kolwiek tam byłeś to doskonale wiesz o czym mówimy. Natomiast jeśli jeszcze nie miałeś okazji to serdecznie polcemay to miejsc na kolejną wycieczkę.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.54.35

Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii

La Gomera

La Gomerę, jedną z najmniejszych wysp w hiszpańskim łańcuchu Wysp Kanaryjskich charakteryzują strome wulkaniczne góry poprzecinane szlakami turystycznymi i gęstymi lasami paproci. Kanion Valle Gran Rey znajduje się obok wioski La Calera na klifie i kończy się na czarnych plażach Atlantyku. Chłopiec o imieniu Joel po niedawno zakończonych wakacjach na wyspie La Gomera, gdzie miały miejsce niesamowite letnie wakacje nagrał wideo ze spotkania z dziwnym stworzeniem. To właśnie miejsce, w którym miała miejsce nasza historia…

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.30


La Gomera

Popularne miejsce

Valle Gran Rey to miasto na wyspie La Gomera, jednej z hiszpańskich wysp Kanaryjskich, znanej z czarnych plaż z miejscami do nurkowania, takimi jak La Puntilla i La Calera. Najpopularniejsze miejsce na wyspie w Valle Gran Rey nosi nazwę Dolina Wielkiego Króla. Miejsce to słynie z pięknej plaży, z posągiem wielkiego króla. Posąg ten jest charakterystycznym punktem orientacyjnym. Inna znana plaża to El Charco del Conde. W pobliżu znajduje się Mirador César Manrique, czyli punkt widokowy z widokiem na Park Narodowy Garajonay.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.36

Popularne miejsce

Valle Gran Rey

W pobliżu Valle Gran Rey znajduje się kilka doków, z których wędkarze i płetwonurkowie wypływają codziennie w morze, aby spędzić większość dnia łowiąc ryby. To było całkiem idealne miejsce na pobyt dla całej rodziny chłopca. Turyści zatrzymują się tam, aby cieszyć się linią brzegową i fantastyczną piękną scenerią, którą to miejsce ma do zaoferowania. Tego lata nikt się nie spodziewał, że stanie się to jeszcze bardziej popularne miejsce. Kiedy mały chłopiec zaczynał swoje letnie wakacje, nie miał pojęcia, że ​​stanie się nawet popularny w internecie.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.42

Valle Gran Rey

Niesamowity widok

La Gomera ma piękne wody, które obmywają wyjątkową bo czarną, piaszczystą plażę. Jest tam przyjemna, kamienista plaża z przepiękną linią brzegową. Cudowna malownicza dolina prowadząca do bujnych, zielonych gór. Ta wyspa znajduje się zaledwie godzinę jazdy promem z Los Cristianos, ale bardzo daleko od głównych wakacyjnych miejsc na Teneryfie. To sprawia, że pokochasz to miejsce. Ta wyspa ta to idealne miejsce na wymarzone miejsce. Chłopiec z naszej opowieści był tam miejscowy i chodził w stronę doków, aby wyskoczyć na wyprawę na ryby.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.48

Niesamowity widok

Pomosty

Port Vueltas to miejsce, w którym rybacy mają swoje łodzie gotowe do wędkowania i zabierają na pokłady turystów. Jachty żaglowe kołyszą się na wodzie u stóp klifów, masa rustykalnych barów, restauracji, kolorowe sklepy i apartamenty ożywiają starą dzielnicę. Te stare ścieżki dodają miastu uroku. Można sobie wyobrazić, że kiedy Joel udawał się do portu podczas letnich wakacji, było tam wielu turystów. W ten sposób jego historia trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie a on sam stał się znany.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.54

Pomosty

Stacja rybacka

Joel i jego cala rodzina planowali wyprawę na ryby. Nie mogli się już doczekać i spodziewali się, że będzie wspaniale. Kiedy byli już przygotowani na wyprawę na ryby z rodziną, naprawdę nie mieli pojęcia, że ​​wszystkie ich plany zostaną opóźnione. A co najlepsze zmieni się reszta letnich wakacji. Czasami rzeczy przychodzą niespodziewanie, co czyni życie tak ekscytującym i nieprzewidywalnym. Matka Natura miała dla chłopca niespodziankę, którą zarówno on i jego rodzice uznali za naprawdę niewiarygodną.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.43.59

Stacja rybacka

Port Vueltas

Chłopiec i jego rodzina udali się do portu Vueltas bardzo podekscytowani na myśl o wycieczce. Mieli ze sobą wszystko, czego potrzebowali aby łowić ryby. W końcu dotarli na miejsce. Gdy dzieciak zbliżył się do łodzi rybackiej, zauważył, że ​​fale wyglądają nieco dziwnie. Nie myśląc o tym za dużo i sądząc, że to nic takiego chłopiec zbliżył się do wody. Odskoczył bo coś dotknęło jego stopy – zastanawiał się, co to za stworzenie morskie i byl zszokowany.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.05

Port Vueltas

Stworzenia Morskie

Plaże archipelagu, klimat i atrakcje przyrodnicze, zwłaszcza Maspalomas na Gran Canarii, Park Narodowy Teide i wulkan Teide który jest trzecim z najwyższych wulkanów na świecie i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, sprawiają, że wyspy te są głównym celem turystycznym. Jedną z największych atrakcji Wysp Kanaryjskich jest morze i plaża. Większość turystów udaje się tam, aby nurkować z rurką i akwalungiem. W ten sposób odkrywają podwodny świat. Joel nie chciał tego dnia znaleść się twarzą w twarz z morskimi stworzeniami.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.10

Stworzenia Morskie

Coś niesamowitego

Przez lata młody mieszkaniec La Gomery już poznał dobrze historię, którą turyści opowiadali po wiosce. Krążą opowieści o dziwnych stworzeniach w wodzie, co wciąż jest niewyjaśnione i stawia dużo pytań mieszkańcom miasta. Chłopiec zadał sobie pytanie: „Czy mogli mieć rację?”. W końcu Joel jest jeszcze dzieckiem. Jego rodzice wciąż mu powtarzają, aby trzymał się z dala od wody przy dokach, aby zapobiec niebezpieczeństwu i nie wpaśc do wody.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.16

Coś niesamowitego

Nie wolno pływać po zmroku

Większość turystów, którzy odwiedzili to miejsce twierdzi, że widzieli w wodzie jakieś dziwne istoty pływające w ciemnych wodach. Co więcej, tylko czują ich obecność, ale w ogóle ich nie widzieli. W zasadzie nie są do końca pewni, czy w wodach La Gomery żyją jakieś stworzenia. Po czym można stwierdzić, że nie było to zwykłe stworzenie? Ze względu na te plotki miejscowi ludzie powtarzają aby nie pływać po zmroku dla ich bezpieczeństwa.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.21

Nie wolno pływać po zmroku

Okoliczności

Miejscowym i właścicielom małych sklepów i restauracji naprawdę bardzo zależy aby wszyscy turyści byli bezpieczni. Instruują ich, aby nie pływać po nocy, ponieważ w każdej chwili może się coś wydarzyć i ktoś może utonąć. W nocy nie ma ratowników, którzy mogliby pilnować turystów. Joel wciąż myśli o tym, co usłyszał o wodnych stworach.. Tego ranka Joel miał w głowie wszystkie te historie, i kiedy wszedł ranko na mokre schody dlatego był tak zaskoczony gdy coś dotknęło jego stóp.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.27

Okoliczności

To nie woda

Kiedy chlopiec poczuł coś na swoich stopach, na początku myślał „to może być tylko woda, albo to tylko zwykła ryba”. Tak naprawdę w tym samym momencie czuł, że się myli. Przychodziła mu do głowy myśl, że to jest to, o czym wszyscy rozmawiali, i to jest coś naprawdę niesamoitego co mu się właśnie przytrafiło. Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy, a Joel był naprawdę bardzo odważnym małym chłopcem.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.38

To nie woda

Coś dotknęło jego stóp

Młody chłopak pomyślał, że to tylko jego wyobraźnia, ponieważ woda była ciemna. Ale znowu coś musnęło jego stopy. Znowu poczuł, że coś ocierało się o niego, raz po raz, teraz z większą siłą. Czuł coś niezwykłego i był pewien, że dzieje się tu coś naprawdę dziwngo. Miał mieszane uczucia; nie wiedział co czuć, czy się bać, czy może być podekscytowanym? Wyraźnie widział coś pod swoimi stopami stopami. Wtedy zdał sobie sprawę, że nie była to większa fala.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.47

Coś dotknęło jego stóp

To nie ryba

Zdecydował się lepiej przyjrzeć temu stworzeniu, i zdał sobie sprawę, że to wcale nie ryba dotknęła jego stóp. Ludzie znajdujący się tuż za nim znieruchomieli. Również turyści, którzy widzieli, co się dzieje, przestraszyli się, ponieważ myśleli, że to rekin dotknął chłopca. Nikt nie odważył się krzyczeć ani ruszać. Wszyscy myśleli, że Joel wpadnie w panikę i poślizgnie się do wody na mokrych schodach, a rekin go wtedy dopadnie. Nikt tak naprawdę nie wiedział co to było.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.42

To nie ryba

Dziwne stworzenie

Wokół było dużo ludzi, którzy patrzyli na chłopca. Chłopiec nawet się nie ruszał, ale jednocześnie przyglądał się uważniej i był bardzo ciekawy, co to jest za stworzenie w wodzie. Joel zdał sobie sprawę, że stworzenie, które go dotykało, było w rzeczywistości przyjazne, przecież nie robiło mu żadnej krzywdy. Wszystkie myśli na temat plotek wróciły mu do głowy. Zastanawial się „czy to było to tajemnicze stworzenie, o którym mówili turyści?”

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.52

Dziwne stworzenie

Wielka płaszczka

Nagle się zorientowałbyła, że jest to po prostu gigantyczna płaszczka bawiąca się wokół jego stóp. Ten mały chłopiec spotkał to samo stworzenie tego ranka. W tym czasie płaszczka radośnie łopotała wokół stóp Joela i wydawało się, że gigantyczne zwierzę chciało się z nim najzwyczajniej w świecie bawić. Cóż, na pewno jest to nieprawdopodobne i byłby to jedyny w swoim rodzaju nowy przyjaciel chłopca. Gigantyczne płaszczki są całkiem przyjaznymi stworzeniami i raczej nie robią krzywdy.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.44.58

Wielka płaszczka

Nowy kolega

W tym momencie Joel pochylił się, trzymając się doka by pogłaskać płaszczkę, a zwierzę pozwoliło mu na to. Powoli się z nim zaprzyjaźniał. Joel każdego ranka zaczął przychodzić do płaszczki aby odwiedzić swojego morskiego kumpla. Czasem bawił się z nim. Ale najważniejsze pytanie, które sobie wszyscy zadawali: czy płaszczki nie są niebezpieczne? Według dr hab. Helen Cadwallader, specjalistki od płasczek, ludzie raczej nie powinni się do nich zbliżać.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.04

Nowy kolega

Mogą być niebezpieczne

“Ukąszony przez płaszczkę poczujesz natychmiastowy silny ból. Możliwe jest wystąpienie zagrażającej życiu reakcji alergicznej na jad płaszczki, która wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Spodziewaj się, że obszar spuchnie. Gorąca woda pomaga – zabija jad płaszczki i może złagodzić ból związany z jej ukąszeniem”, powiedziała Cadwalleder, wyjaśniając, że „płaszczki nie są z natury agresywnymi zwierzętami, nie wychodzą, aby cię ścigać i atakować a atakują tylko w razie obrony własnej”.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.19

Mogą być niebezpieczne

Zabawy z kumplem

Ta płaszczka musiała czuć się bardzo bezpiecznie w pobliżu Joela. Rozumiała, że musi sprawić, by jego przyjaciel czuł się wokół niej bezpiecznie. Płaszczka czekała każdego ranka jakby wiedziała, że Joel przyniesie jej jedzenie i będzie głaskać ją po nosie gdy o to poprosi. Każdego dnia wakacji Joel przychodził, spotykał się ze swoim przyjacielem i bawił się nim przez chwilę. Aż pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie i bez jego wiedzy ktoś uchwycił ten piękny moment w aparacie i zrobił zdjęcie.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.09

Zabawy z kumplem

Karmienie płaszczki

Nawet rybacy polubili tą przyjazną płaszczkę, która pozostaje w porcie przez cały dzień, aby zjeść cały przyłów, który jest wyrzucany z powrotem do wody. Ale potem płaszczka, mimo że ma już pełny brzuszek jedzenia czeka na chłopca aż przyjdzie i ją nakarmi. Plaszczka woli przekąskę, która pochodzi od jego przyjaciela Joela. To miało miejsce każdego dnia – miejscowi i rybacy byli już do tego widoku powoli przyzwyczajeni.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.14

Karmienie płaszczki

Poranna rutyna Joela

Joel pokochał swojego nowego nietypowego przyjaciela. Co rano witał swojego kumpla, a płaszczka witała go z powrotem z wielką radością! Joey miał przyjaciela na przystani i wieści zaczęły się szybko rozchodzić. Chłopiec miał w zwyczaju odwiedzać swojego najlepszego przyjaciela każdego ranka i już nawet rodzice zaakceptowali tą nietypową przyjaźń ich synka. Płaszczka nie wykazywała żadnych agresywnych zachowań wobec małego chłopca. Była miła i radosna. A co najpiękniejsze – rozpoznawała go.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.19

Poranna rutyna Joela

Złapany na kamerze

Opowieść o miejscowym małym chłopcu i płaszczce szybko się rozeszła. Kiedy ludzie zaczęli słyszeć o nowym przyjacielu Joela, wiele osób było zaciekawionych i coraz więcej osób przychodziło, aby zobaczyć to na własne oczy. Naprawdę wszystkim się podobał widok Joela z płaszczką. Stało się to popularne, więc ktoś zasugerował aby sfilmować całą scenę. Po przesłaniu do internetu wideo stało się znane w ciągu zaledwie kilku godzin. Dzięki tej bardzo przyjaznej płaszczce Joel stał się sławnym dzieckiem.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.24

Złapany na kamerze

Sława

W całej wiosce było już wiadomo, że Joel zaprzyjaźnił się z płaszczką. Młody chłopak stał się naprawdę znany. Wielu ludzi cieszyło się, gdy słyszało tę jedyną w swoim rodzaju historię. Wydaje się, że przez tyle lat był to pierwszy raz w historii Vueltas Village kiedy miejsce jest tak znane. Dzieci zaczeły pytać Joela, czy mogłyby dołączyć do niego podczas porannej rutyny, a nawet rybacy zaczęli się pojawiać, by zaoferować chłopcu pudełko świeżych krewetek dla przyjaciela. Joel był zadowolony.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.30

Sława

Dawanie jedzenia

Płaszczki są wyłącznie mięsożerne i podobnie jak większość mięsożerców lubią zwierzęta mniejsze od siebie. W szczególności lubią zwierzęta żyjące na piasku lub pod nim, takie jak robaki, małże, ostrygi, ślimaki i krewetki. A specjalnością dla płaszczek są małe ryby i Squidoo. To są pokarmy, które spodobają się płaszczkom. Joel kochał karmić płaszczkę i nagradzał ją sowicie. Wkrótce stało się to rytuałem, który Joel wykonywał każdego ranka z grupą ludzi obserwujących te wzruszające momenty między chłopecem a płaszczką.

Zrzut Ekranu 2020 08 11 O 10.45.35

Dawanie jedzenia

ANÚNCIO