Niesamowite odkrycie chłopca podczas jego spaceru

Opublikowano 04/08/2021
Reklama

Niesamowite odkrycie chłopca podczas jego spaceru

W czasie zwykłego spaceru po lesie mały chłopiec dokonał niesamowitego odkrycia. Ma on zaledwie siedem lat i jest bohaterem tego artykułu. Natknął się pierwszy na to niesamowite znalezisko. W związku z tym to jemu należało się otwarcie włazu zanim ktoś inny to zrobi za niego. Metal z włazu wydał pisk gdy chłopiec zdjął pokrywę i zerknął do środka. Wszyscy zebrali się wokół aby przyłączyć móc zobaczyć co znajduję się w środku. Chłopiec zobaczył coś błyszczącego i poczuł wielką potrzebę dokładniejszego przyjrzenia się temu. Wszyscy byli w dużym szoku.

Little Boy Thought He Found A Boat, But The Truth Is Even Stranger

Niesamowite odkrycie chłopca podczas jego spaceru

Chodził po lesie

Pczątkowo przechadzał się lewą stroną ścieżki a następnie prawą. Jedna z nich była mocno zadeptana ponieważ była dobrze znana wśród wędrowców. Duga z kolei była w zasadzie ledwie ścieżką ale była to ta której szukał ponieważ prowadziła właśnie na bagna. Przedzierając się przez sosny zobaczył piękne jezioro Kurtna Matasjarv. To jezioro jest naprawdę malownicze. Jest częstym miejscem dla spacerowiczów.

Checking Out The Forest

Chodził po lesie

Wskazówki

Gdy chłopiec przechodził po połaciach miękkiej ziemi znalazł w pewnym momencie dziwny wzgórek na ziemi. Chociaż ziemnia wszędzie wydawała się normalna to jednak w pewnym momencie było na niej pewne wypuklenie. Jej kształt sprawiał, że ​​różniła się od wszystkiego co kiedykolwiek widział w przeszłości. Trącił ziemię stopami aż coś go powstrzymało ponieważ natknął się na coś naprawdę twardego pod swoimi stopami. Nie miał pojęcia co to jest.

Seeing Weird Markings

Wskazówki

Wystawała z ziemi lina

Czy to była lina? Czy to mogła być zatopiona łódź? Zaczął kopać w błocie próbując coś zobaczyć. Ku swojej frustracji nie ustąpił. Ta sytuacja była sama w sobie dziwna i nie mógł tego zatrzymać tylko dla siebie. Wrócił do domu i przyprowadził na miejsce swoich rodziców którzy oczywiście natychmiast przyszli. Wkrótce po wiosce rozeszła się wieść o znalezisku dziecka.

A Soggy Piece Of Rope

Wystawała z ziemi lina

Nie porusza się

Ludzie z pobliskich wiosek zaczęli gromadzić się wokół miejsca gdzie była lina aby sprawdzić czy jest szansa na dowiedzenie się co się tam znajduję. Coś było zanurzone w wodzie, ale nie mieli pojęcia, co to może być. Jedna z osób zobaczyła linę zanurzoną w błocie i użyła rąk aby za nią pociągnąć. Kiedy już była w stanie ją w pełni chwycić, pociągnąłe za linę z całych sił na jaką mogła się zdobyć. Jednak to co było na końcu liny nie chciało się ruszyć. Wszyscy postanowili zacząć za nią ciągnąć aby wyłowić obiekt z bagna. Był on naprawdę głęboko zatopiony w bagnie.

It Refused To Budge

Nie porusza się

Posiłki nadchodzą

Pomimo ogromnych wysiłków ludzi nic się nie działo. Do tej chwili było już kilkanaście osób ciągnących za linę. Ku swemu zszokowaniu nie udało im się nic stamtąd wyciągnąć bez względu na to jak mocno go szarpali. Niestety nie mieli sprzętu aby dotrzeć do zakopanej rzeczy. Postanowili zgłosić się do straży pożarnej aby im pomogła w wyławianiu czołgu z bagna. Sami nie dadzą rady.

Asking Help From The Authorities

Posiłki nadchodzą

Jedzie wsparcie

Upływały kolejne godziny i ciszę zakłócił hałas jadącego, potężnego spychacza. Nadszedł czas aby zagadka się rozwiązała. Zespół podłączył linę do maszyny gdy tymczasem kierowca przygotowywał się do ruszenia z miejsca. Kilka osób chciało pomóc trzymając za części liny i ciągnąc ją. Pomimo siły roboczej i maszyny to coś nie chciało się ruszyć. Stało się jasne, że to coś było ogromne, ciężkie i będzie to trudna akcja.

Help Is Here

Jedzie wsparcie

Mijały kolejne godziny

Ludzie nawet poszli do domu po własne liny. Niektórzy nawet poszli po własne pojazdy. Przez osiem godzin ludzie ciężko proacowali – używali maszyn, łopat i stalowych linek aby móc zobaczyć z czym dokładnie mają do czynienia. Mały Kaspar pomagał również ponieważ był ciekawy co leży w jeziorze. Był gotów zrobić wszystko co w jego mocy aby pomóc dorosłym i pomóc ile może.

A Lot Of Hours And Hands

Mijały kolejne godziny

Coś metalowego

Ludzie z wioski wspierali się przy pracy i robili wszystko razem. W końcu poczuli, że coś się zaczęło ruszać. Kilka minut później zobaczyli jak czubek tajemniczego obiektu unosi się na powierzchnię jeziora. Wszyscy podeszli aby wykopać więcej ziemi aby spychacz mógł to stamtąd wyciągnąć. Wkrótce wreszcie zobaczyli co to było. Wszyscy byli w kompletnym szoku kiedy to do nich dotarło co to może być.

Something Metallic Down There

Coś metalowego

Coś leży w bagnie

Dzień się już kończył i słońce zaczęło już schodzić poniżej linii drzew. Sapnęli gdy zobaczyli w wodzie ogromny obiekt. Wyglądał jak potwór pokryty glonami. Kilka osób od razu zorientowała się co to jest. Podeszli bliżej i zeskrobali błoto. Ukazał się ich oczom ogromny otwarty właz ale w nim było coś jeszcze. Czy domyślacie się co to mogło być, czy nadal nie macie pojęcia co próbowali wyłowić?

It Was Resurrected

Coś leży w bagnie

Wyławianie czołgu

Minęło kilka godzin. Co się zadziało kiedy wyjęli z wody gigantyczną metalową rzecz? Wszyscy byli zmęczeni. Nie mieli już siły ale wciąż ścierali błoto z powierzchni. Po pewnym czasie znaleźli dziwnie znajomy biały symbol. Ciekawość była jedyną rzeczą która ich podtrzymywała aby dalej pracować. Wkrótce nadszedł czas na ostatni etap prac i dowiedzenia się całej prawdy o wyłowionym czołgu. Z kiedy pochodził i jak się tam znalazł.

Taking It Out Of The Water

Wyławianie czołgu

Cała prawda

Ostatnie największe pociągnięcia wszystkich razem i czołg został wyciągniety wreszcie z wody. Wszyscy umilkli patrząc obiekt wyłania się z jeziora. Mieszkańcy wioski byli podekscytowani gdyż w końcu dowiedzą się więcej. Każda ze zgromadzonych osób była zszokowana gdy zdała sobie sprawę, że właśnie wyciągnęli czołg bojowy z wody. Prawdziwy czołg..Nie mogli w to uwierzyć – byli zupełnie zszokowani.

The Moment Of Truth

Cała prawda

Z okresu wojny

Chcieli wiedzieć co ten czołg tam robił. Pochodził z czasów drugiej wojny światowej ale co robił na bagnach w Estonii? Kaspar podbiegł do obiektu żeby sprawdzić co to za czółg. Nie było mowy, żeby nie zajrzał natychmiast do środka! “Mamo? – zapytał Co to jest? ” – widząc ten wielki pojazd z okresu wojny w wodzie.

A War Machine

Z okresu wojny

Czołg

Silne ramiona odciągnęły chłopca natychmiast od czołgu. „Odsuń się od tego!” jego mama krzyknęła. Okazało się, że w kabinie czołgu wciąż jest amunicja! Ponieważ czołg był w tak dobrym stanie pociski były prawdopodobnie niebezpieczne. Niedługo potem usłyszeli z oddali pojazdy na sygnale. Nadchodziła pomoc służb specjalnych która miała ocenić czy czołg może być nadal potencjalnie niebezpieczny.

It Was Dangerous

Czołg

Sytuacja z czołgiem

Policja oraz służby specjalne ze sprzętem bojowym wysiedli z zakamuflowanej ciężarówki pancernej i zbliżyli się do zabłoconego czołgu. Jeden z funkcjonariuszy musiał poprosić o pomoc gdy zobaczył co jest w kabinie. Wszyscy milczeli i patrzyli, jak władze zajmują się tym niesamowitym znaleziskiem. Jeden z funkcjonariuszy podszedł do chłopca i zaczął go wypytywać dokładnie o wszytsko. Jak znalazł czołg, o której godzinie, czy zobaczył tylko linę.

A Serious Matter

Sytuacja z czołgiem

Może nadal działać

Policja zadawała chłopcu liczne pytania -“Czy to ty znalazłeś ten czołg?” – zapytał wielki mężczyzna małego chłopca. Kaspar skinął głową. Wciąż był przestraszony. Ku jego uldze mężczyzna tylko się uśmiechnął i powiedział: „Jestem pod wrażeniem. Dobra robota.” Następnie zwrócił się do mieszkańców wioski i powiedział im: „Musicie się cofnąć a my upewnimy się czy czołg nadal nie jest niebezpieczny”.

It Could Be Dangerous

Może nadal działać

Masa pytań

Po dniach prób wydobycia i dużej pomocy z zewnątrz udało im się wyciągnąć czołg z wody. Udało mi się prznieść maszynę na tyle daleko aby wszyscy mogli się jej dobrze przyjrzeć. Ludzie robili zdjęcia niesamowitego historycznego znaleziska. Jak możesz sobie wyobrazić, niektórzy woleli robić sobie selfie! Jednak jak radziecki czołg z niemieckimi oznaczeniami znalazł się na dnie bagna i nikt o tym nie miał pojęcia.

So Many Questions

Masa pytań

Leżał na dnie dekady

Była to naprawdę machina wojenna. Mówiąc konkretnie był to radziecki T34 / 76A. Ważył 7 ton metrycznych i był używany przez wojska radzieckie do walki z Niemcami. Oznaczało to, że był w wodzie przez 56 lat. Poza tym dowiedzieli się więcej o liczbach i symbolach namalowanych na czołgu i dzięki temu jak się tam znalazł. To było bardzo ciekawe i niespotykane, że czołg się tam w ogóle znalazł.

Been There For Decades

Leżał na dnie dekady

Trofeum wojenne

Była teoria, że czołg został przechwycony przez Niemców którzy następnie przemalowali go swoimi symbolami. Chociaż była to wspaniała maszyna która mogła poradzić sobie na każdym terenie to teoria głosi, że Niemcy zostawili ją aby Sowieci nie mogli jej odzyskać. Ostatecznie czołg trafił do muzeum w mieście Gorodenko i znajduję się tam do dziś. Możecie pojechać i go obejrzeć.

It Was Repainted

Trofeum wojenne

W doskonałym stanie

Czołg był fascynujący i nie wyglądało na to aby doznał jakichkolwiek uszkodzeń. Na powierzchni znajdowały się metalowe części które uległy erozji po latach w wodzie ale radziecki czołg wojenny nadal był w dobrym stanie. W rzeczywistości wyglądał na wystarczająco solidny i ludzie mieli nadzieje, że nadal dobrze działa i nie jest niebezpieczny dla zgromadzonych wokół niego.

In Great Shape

W doskonałym stanie

Wspaniale zachowany

Jak to się stało, że czołg nie doznał większych szkód? Widzisz – zbiornik był w świetnym stanie ponieważ bagno miało niski poziom tlenu. Dzięki temu metal został zachowany przy minimalnej korozji. Całość była nienaruszona i nie zgadlibyście, że tkwił tam zatopiony przez naprawdę bardzo wiele lat. Co ciekawe nikt się nie zorientował, że on tam w ogóle się znajduję.

How It Was Preserved

Wspaniale zachowany

Wciąż działa

W czasie prac nad renowacją czołgu zespół był zszokowany gdy zorientował się, że mogą uruchomić silnik wysokoprężny bez konieczności wymieniania części. Poza tym w kabinie znaleźli 116 sztuk amunicji! To było naprawdę niesamowite znalezisko. Na koniec mogli nawet wyjaśnić co czołg robi w tej części Europy i dlaczego wlaśnie tam się znalazł zapomniany przez wszystkich na dnie malowniczego jeziora.

In Working Condition

Wciąż działa

Pole bitwy

Znajdował się tam front wschodniej Estonii. Było to miejsce intensywnych bitew. Niestety – śmierć poniosło tam 100 000 żołnierzy a ponad 300 000 zostało rannych. Siły szły dalej więc żołnierze i czołgi weszli w ten wąski i bagnisty obszar. Ostatnia z tych bitew miała miejsce 3 sierpnia. Sowieci przybyli ze zbroją i artylerią aby zaatakować Niemców ale niewiele się zmieniło nawet o wiele później.

It Was Once A Battleground

Pole bitwy

Trofeum wojenne

Niemcy przechwycili czołg – trofeum podczas bitwy pod Błękitnymi Górami latem 1944 r. To, co naprawdę czyni ten czołg tak fascynującym to fakt, że był używany zarówno przez Niemców jak i Sowietów podczas II wojny światowej. Niestety sześć tygodni później trafił do wodnego grobu i tkwił tam 56 lat. Ta historia była zupełnie nie do uwierzenia dla wszystkich zgromadzonych.

A Trophy Tank

Trofeum wojenne

Niemcy wycofali się

Rozpoczęli wycofywanie się wzdłuż linii frontu. Było to w roku 1944. Dowodzący zaapelowali by po prostu zostawić czołg. Nie chcieli poddać się wrogom i posunęli się nawet do niszczenia własnych rzeczy aby uniemożliwić Sowietom ich użycie. Jeśli kiedykolwiek zechcesz zobaczyć T-34 znajdziesz go w muzeum wojny we wsi Gorodenko. Czy możesz uwierzyć, że mały chłopiec odkrył czołg z czasów wojny podczas przechadzki.

Time To Retreat

Niemcy wycofali się

Remont starego domu

Pewna para małżonków pracowała nad remontem swojego domu z lat czterdziestych XX wieku. Pewnego dnia natknęli się na coś niewiarygodnego. Na drugim i pierwszym piętrze remont przebiegł bez problemu ale kiedy rozpoczęli pracę w piwnicy sprawy potoczyły się inaczej. Gdy zdali sobie sprawę z tego, że coś tam się znajduję uznali, że natychmiast muszą dowiedzieć się co to może być.

Demolition Is Underway

Remont starego domu

Wyburzanie domu

Małżonkowie musieli powiadomić służby i pozwolić im się tym zająć. Co spowodowało taką reakcję w pierwszej kolejności? Pierwszą rzeczą jaką musiała zrobić ta para było zburzenie ścian piwnicy i rozpoczęcie pracy. W ten sposób mąż zobaczył, że pokój przez cały czas był wypełniony graffiti. Cały pokój był pełen niespodzianek. Co jeszcze czekało na tą młodą parę małżonków.

Hacking Away

Wyburzanie domu

Tajmnica tego domu

Nie docierało do nich to co znaleźli w domu. Było wiele rysunków i rzeczy których się nie spodziewał zobaczyć na ścianach swojego domu. Właściwie nigdy się nie spodziewał, że znajdzie coś takiego u siebie. Kiedy zaczynał prace przy renowacji nigdy nie myślał, że coś takiego się wydarzy nieoczekiwanego i w ogóle coś tam znajdzie. To raczej logiczne myślenie bo co może stać się fascynującego kiedy remontujesz stary dom.

So Many Secrets

Tajemnica tego domu

Coś było w suficie

Coś wyglądało jakby było zaklinowane między podłogą a sufitem. Czy coś tam utknęło? Czy może zostało tam umieszczona celowo? Co to może być? Chciał się temu bliżej przyjrzeć ale zważywszy na to, że znajdował się między krokwiami było to dużym wyzwaniem. Musiał użyć dużo siły aby dotrzeć do ukrytego obiektu znajdującego się w suficie remontowanego domu.

In The Ceiling

Coś było w suficie

Bliski cel

Kiedy zacząl remont sufitu w tej części domu nie zwracał uwagi na historię budynku. Jedynym celem jaki miał było oczyszczenie domu i zburzenie niepotrzebnych ścian. Cieszymy się, że zdecydował się udokumentować cały projekt. Jego aparat był tuż obok niego aby robić zdjęcia podczas całego procesu renowacji. Tak aby mieć pamiątkę już na zawsze i wracać do tych zdjęć i nagrań.

A Goal In Mind

Bliski cel

To jest walizka

Gdy zniszczyli część ściany nadszedł czas aby zaczął rąbać sufit aby dowiedzieć się co się tam znajduję. Wtedy właśnie natknął się na tajemniczy obiekt. Był zszokowany, widząc tam nieporęczny przedmiot. Był zupełnie zdezorientowany. Co robiła walizka w takim miejscu? Nie mogli pojąc jak się tam mogła znaleść.

The Mysterious Suitcase

To jest walizka

Ciężka

Przyjrzeli się walizce bardzo dokładnie. Była ona zielono-szara. Dla niego było oczywiste, że ktoś zdecydował się umieścić ją w tym konkretnym miejscu aby upewnić się, że jest ukryta. Kiedy wyciągnął rękę, żeby dotknąć przedmiotu nie mógł powstrzymać zaskoczenia jak ciężka była. To oznaczało, że coś w niej było. Czym mógłba być wypełniona jej zawartość?

It Was Heavy

Ciężka

Zawartość walizki

Mężczyzna dobrze wiedział, że musi być bardzo ostrożny. W końcu nie miał pojęcia co znajdzie w zielono-szarej walizce. Miał tylko jedną rzecz do zrobienia jeśli chce się dowiedzieć co jest w środku. Jest jasne, że musiał ją otworzyć. Czy to do czegoś może tę parę doprowadzić?

A Bulky Suitcase

Zawartość walizki

Zadzwonił do żony

Natychmiast poinformował żonę o tym co znalazł ukrytego w krokwiach. Nie było mowy żeby sam zajrzał do walizki. Chciał podzielić się tą wyjątkową chwilą ze swoją żoną. Dodatkowo warto mieć kogoś obok na wypadek gdyby coś poszło nie tak i walizka okazałaby się na przykład być niebezpieczna. Być może ładunek w niej był niebezpieczny.

Letting Her Know

Zadzwonił do żony

Co w środku

To było jasne, że ktoś tam chciał zachować zawartość tej walizki w tajemnicy. Ale pytanie brzmiało: dlaczego? Dlaczego ktoś miałby wkładać tyle wysiłku aby zrobić coś takiego? Mężczyzna przyjrzał się uważniej walizce próbując dowiedzieć się, co może znajdować się w jej wnętrzu. NAdal nie rozumiał czemu znalazła się w ich domu.

What Might Be Inside

Co w środku

Marzenia

W związku z dużym rozmiarem walizki nie wiedzieli czego mogą się spodziewać. Nie była aż tak mała. Mimo wszystko była w niej wielka tajemnica. Mężczyzna zaczął wymyślać różnego rodzaju teorie na temat walizki. Był niewątpliwie zaintrygowany i dlaczego miałby nie być? Wiedział, że ważne jest, aby dowiedzieć się, co jest w środku. Będą bardzo zaskoczeni znaleziskiem.

Big Dreams And A Small Suitcase

Marzenia

To może być nic

Być może lepiej by było żeby mężczyzna nie oczekiwał od tego znaleziska zbyt wiele. W końcu nie chciał być zawiedziony gdy okaże się, że to coś nieistotnego. Zawsze istniała szansa, że ​​walizka była pełna śmieci. W końcu nadeszła chwila prawdy. Nie wiedzieli wraz z żoną czego się spodziewać.

It Could Be Nothing

To może być nic

Jak święta bożego narodzenia

Nie można się dziwić, że mąż był podekscytowany. Nigdy wcześniej nic takiego mu się nie przydarzyło. To była tajemnica. Nie mógł się doczekać aby ją rozwikłać. Odliczał godziny do powrotu żony. Cały czas zastanawiał się, co znajdą w środku walizki i czy będzie to coś wartościowego.

Like Christmas Day

Jak święta bożego narodzenia

Czekanie

Czy w środku będą jakieś pieniądze? Możliwe, że znajdą cenną biżuterię a nawet karty kolekcjonerskie. Mimo to starali się aby ich oczekiwania nie były za duże. To był klucz do uniknięcia jakiegokolwiek rozczarowania które mogło się wydarzyć. Jednak pod koniec dnia odkryli, że nie ma powodu aby mieli być rozczarowani a wręcz przeciwnie.

Keep Expectations Low

Czekanie

Rozwiązanie zagadki

Małżeństwo chciało razem otworzyć walizkę gdy żona wróci do domu. Oboje byli ciekawi co jest w środku. Kiedy wreszcie otworzyli walizkę, znaleźli zawiniątka woskowanego papieru. Ich ciekawość była wielka. W tym momencie nie mieli pojęcia czego się mogli spodziewać w środku walizki.

Unveiling The Mystery

Rozwiązanie zagadki

Rozpakowywanie walizki

Początkowo byli rozczarowani tym co do tej pory widzieli. Jednak uczucie to nie trwało długo. Kiedy usunęli zwitki papieru i zaczęli je rozpakowywać wszystko zaczęło się układać w całość. Czy możesz zgadnąć, co było w środku? Jesteśmy pewni, że już to rozgryzasz co ta para znalazła we wnętrzu walizki.

Time To Unwrap Them

Rozpakowywanie walizki

Pieniądze w walizce

Później mąż oderwał trochę woskowanego papieru z jednego z zawiniątek. W tym momencie zorientował się, że on i jego żona natknęli się na coś dużego. Zdał sobie po chwili sprawę, że trzyma w dłoni ogromny stos gotówki. Składał się z 20-dolarowych banknotów. Powinniśmy wspomnieć, że ten pakiet był jednym z wielu które znaleźli w domu.

A Wad Of Cash

Pieniądze w walizce

Kolejna gotówka

Małżeństwo stało i gapiło się na leżące przed nimi banknoty dolarowe. Wkrótce zauważyli, że pieniądze są dość stare. Byli jednak w szoku widząc ile tam jest pieniędzy. Kiedy minął ich początkowy szok zaczęli się zastanawiać jaki ktoś mógł ukryć taką ilość pieniędzy w tym domu i dlaczego miałby to zrobić.

All That Cash

Kolejna gotówka

Nie wierzyli

Te pieniądze leżały tu ukryte z dwadzieścia lat. Może tu być kilka tysięcy! W tym momencie wariowaliśmy ”- wyjaśnił później mąż. Szczerze mówiąc, kto nie zareagowałby w taki sposób po odkryciu tylu pieniędzy we własnym domu? Kontynuował, mówiąc: „To się nie zdarza! Co zrobimy? Gdzie jest aparat? – Byliśmy po prostu w kompletnym szoku bo przecież takie historie nie zdarzają się na porządku dziennym.

They Were Shocked

Nie wierzyli

Ile było dokładnie gotówki

Małżonkowie zaczęli odpakowywać pozostałe zwitki znajdujące się w walizce. Czy znajdą więcej pieniędzy? Możliwe było, że reszta zwitków będzie mniej więcej taka sama jak pierwsza. Chcieli po prostu wiedzieć ile naprawdę jest ukrytych tam pieniędzy. Byli zszokowani i bardzo zadowoleni zarazem. Nie mogli się wprost doczekać liczenia znalezionych pieniędzy które na pewno bardzo im się przydadzą na spłatę kredytu.

More Or Less

Ile było dokładnie gotówki

Reklama