Yemek Hazırlamayı Çok Kolaylaştıran Pişirme Hackleri

Yayinlanma tarihi 09/07/2020
Reklam

Yemek Hazırlamayı Çok Kolaylaştıran Pişirme Hackleri

Pratik olarak herkezin bazı mutfak becerilerine ihtiyacı vardır. Bu, kendi başına yaşamakta olan genç öğrencileri ve bakacak aileleri olan ebeveynleri içerir. Yemek hazırlamanın kolay ve hızlı olduğu vakitler vardır, ancak kimi zaman uzun zaman ve çok çaba gerektirebilir. Pişirmeyi kolaylaştırmak için yapabileceğiniz bazı püf noktaları olduğunu biliyor muydunuz? İster yeni başlayan bir aşçı, isterse usta bir şef olun, bu pişirme kesmek, yemek hazırlamayı çok daha kolay hale getirecektir. Mutfak becerilerinizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Bu yalnızca yemek pişirme seviyenizi yükseltmek için ihtiyaç duyduğunuz şey olabilir.

Yemek Hazırlamayı Çok Kolaylaştıran Pişirme Hackleri

Yemek Hazırlamayı Çok Kolaylaştıran Pişirme Hackleri

Yumurtalar

Sulu ve kavanoz kapaklı bir tavada yumurtayı çok orijinal ama bütünüyle muhteşem bir biçimde pişirebilirsiniz. Bu yöntem keto diyet hayranları arasında özellikle popülerdir, ancak herkes kesinlikle bunu yapmaktan fayda sağlayacaktır! Kızartma tavasını ısıtın, mason kavanoz kapaklarını içerisine koyun ve yumurtaları kapaklarda kırın. Sarıları kırın, baharatlayın ve yaklaşık bir dakika pişirdikten sonra tavanıza 1/4 bardak su koyun. Tavayı kapatın ve yumurtaları 3 dakika pişirin. Yumurtalar lezzetli ve yuvarlak bir biçimde çıkacak – İngiliz kekleri için ya da sandviç için “ekmek” olarak kusursuz!

Yumurtalar

Yumurtalar

Suyu veya Şarabı Dondurmak

Yemek pişirirken et suyu ya da şarap kullanırsanız, genelde bir tabakta kullanamayacağınız bir sıvının kaldığını çok iyi bilirsiniz. Fazla şarabı ya da et suyunu fırlatabilir ya da buzdolabında saklayabilirsiniz, ancak tekrar ihtiyaç duymadan kötüye gidebilir. Başka bir çözüm var. Tüm bu fazla sıvının boşa gitmesine izin vermek yerine, Soğutucuya atmadan önce bir buz küpü tepsisine koyun. Kullanmanız gerektiğinde, dondurulmuş küplerden birkaçını çıkarıp tavanıza ekleyin. Sıvı, ilk açtığınız kadar iyi olacaktır, geri kalanının boşa gitmeyeceğini bildiğiniz için ne kadar sıvı kullanacağınızı daha iyi kontrol edeceğinizden bahsetmiyorum bile.

Suyu veya Şarabı Dondurmak

Suyu veya Şarabı Dondurmak

Haşlama Yumurta

Bir Hayli konut aşçısının belası – haşlanmış yumurta. Yumurtanın kaynar suya kırılması gerektiğini ve pişmesini beklemeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Bununla beraber, çoğu zaman olan şey, yumurta suya dağılınır ve sizde azıcık dağınık yumurta eşi mahsul kalır. Bunu çözmek için bu numarayı kullanın. Plastik bandajı ufak bir kaba koyun, plastiğe yapışmaz pişirme spreyi sıkın ve yumurtayı çatlatın. Plastiği kapatın ve plastiğe sarılı poşetlerin her

Haşlama Yumurta

Haşlama Yumurta

Yiyecekleri Olgunlaştırmak

Konuta yalnızca besin kadar olgun olmadıklarını kavramak için bazı meyveler mi getirdin? Olgunlaşmalarını bekleyebilirsiniz, ancak operasyonu bir kese kağıdı ile de süratlendirebilirsiniz. Olgunlaşmamış besini bir kese kağıdı içine koyun ve ardından katlayarak kapatın. Torbanın içindeki etilen gazı hapsolacak ve meyvelerin daha tez olgunlaşmasına neden olacaktır. Meyveyi torbada çok uzun müddet vazgeçmek çürümüş meyve verebileceğinden, meyveleri kumpaslı olarak konulur

Yiyecekleri Olgunlaştırmak

Yiyecekleri Olgunlaştırmak

Avokadonun Olgunluğunu Kontrol Etmek

Bir avokadonun ne zaman yemeye hazır olduğunu söylemek oldukça güçtür. Bir hipotezde bulunabilir ve potansiyel olarak olgunlaşmamış bir avokadoya kesebilir veya meyvenin ne kadar olgun olduğunu görmek için gövdeyi hakimiyet edebilirsiniz. Sapı geri sürüklemek kolaysa ve yeşil bir iç mekan görüyorsanız, avokado yemek için müthiştir. Sapı sürükleyip çıkarmak güçse, avokado henüz olgunlaşmamıştır. Sapı geri sürüklerseniz ve içinin kahverengi olduğunu görürseniz, meyve neredeyse ölmüştür.

Avokadonun Olgunluğunu Kontrol Etmek

Avokadonun Olgunluğunu Kontrol Etmek

Tavayı Ön Isıtma

Yemek tasvirlerine bakarsanız, her profesyonel pişirmeden evvel tavayı evvelden ısıtmanız gerektiğini söyler. Tavayı evvelden ısıtmazsanız, yemek yeniden de pişecektir, bu sebeple bu adım basitçe göz arkasını edilebilir. Ancak, tavayı evvelden ısıtmak, besinlerinizi doğrudan soğuk bir tavanın üzerine atmanız gidişatında olduğundan daha denk ve süratli bir biçimde garanti eder. Malzemeleri ilave etmeden evvel tavayı takribî üç dakika evvelden ısıtmak zati yeterlidir.

Tavayı Ön Isıtma

Tavayı Ön Isıtma

Mayonezli Balık Tarifi

Hiç ızgarada balık filetosu pişirmeyi sınadınız mı? Muhtemelen bölündü ve ufak ve iştah açıcı parçalara dağıldı. Balık kırılgan gıdadır, bu sebeple filetoyu ızgaradan tabağa tek parça halinde yakalamak oldukça güç bir iştir. Neyse ki çözüm basittir. Izgaraya atmadan evvel balığınızı azıcık mayonezle fırçalayın. Balık mayonez sebebiyle ızgaraya yapışmaz. İnce bir kaplama balığın lezzetini etkilemeyecek, hatta esmerleşmeyi teşvik edecektir.

Mayonezli Balık Tarifi

Mayonezli Balık Tarifi

Patates Soyma

Bir parti patatesi soymak sadece zaman alıcı değil, aynı zamanda her bir patatesin kabuğunu sıyırmanız gerektiğinden oldukça yorucu. Ancak, güvenilir soyucunuzu çıkarmanıza gerek yoktur. Bu numara için bir tencerede kaynar su ile başlayın. Ardından, patatesin ortasının etrafında küçük bir çizgi çizmek için bir bıçak kullanın. Tüm patates salkımını tencereye koyun ve on beş dakika suda kaynatın. Süre dolduğunda bütün patatesleri bir kase buzlu suya koyun. Soğuduktan sonra, kabuğu kolayca kaydırarak çıkarabilir ve pişirmeye devam edebilirsiniz.

Patates Soyma

Patates Soyma

Sahanda Yumurta Yapımı

Hafif, kabarık ve kremsi çırpılmış yumurtalar nihai rüyadır. Çoğu aşçı, yumurtalarının nemli ve zengin kalması için yumurta karışımlarına biraz krema veya süt ekler. Bununla birlikte, mayonez tam da çırpılmış yumurtaları mükemmelleştirmek için ihtiyacınız olan şey olabilir. Süt yerine, bir sonraki çırpışınıza bir kaşık mayonez ekleyin. Mayo, kabarık dokusu olan yumurtaları vermek için yeterli yağa sahiptir, ancak az miktarda lezzeti etkilemez. Restoran düzeyinde karıştırmayı başarabildiğiniz zaman ortalamanın altında çırpılmış yumurtalara razı olmayın.

Sahanda Yumurta Yapımı

Sahanda Yumurta Yapımı

Sarımsak Karanfilini Soymak

Her bir diş sarımsağı kullanmadan önce kabuğunu çıkarmanız gerekir. Süreç mutlaka zor değildir, ancak özellikle çok sayıda karanfil gerekiyorsa, dağınık ve sinir bozucu olabilir. Sarımsak soyulmanızı basitleştirin. Her karanfili bir kavanoza koyun, kapağı kapatın, kavanozu yürekten sallayın ve birkaç saniye karanfilleri çıngırdatın. Bunu yaptığınızda, cilt kayacak ve kıymaya hazır temiz karanfiller kalacaksınız.

Sarımsak Karanfilini Soymak

Sarımsak Karanfilini Soymak

Börek Kaseleri Yapımı

Sık sık evde yemek yiyenler için, muhtemelen her zamanki yemeğinizden farklı olan yeni ve yenilikçi yiyecekler arayışındasınız. Ancak, asla bıkmayacağınız bir şey var – çıtır çıtır ve lezzetli börek kaseleri. Bu numara için mısır ekmeği ve bir kek kalıbına ihtiyacınız var. Muffin kutusunu çevirin ve dört boşluğun ortasında bir kaseye mısır tortillası oluşturun. Mısır ekmeği 375 derecede yaklaşık 10 dakika pişirin. Tamamlandığında, börek sabitleme ile doldurulmaya hazır çıtır kaseler olacak.

Börek Kaseleri Yapımı

Börek Kaseleri Yapımı

 

Burgerlere Peynir Ekleme

Pratikte herkes peyniri sever. Biraz lezzet katmak için hamburgerde peynirden daha iyi bir şey olamaz. Ancak, yemeden hemen önce bir hamburgere peynir dilimleri eklediğiniz günler sona erdi! Köftenin ortasına bir parça Babybel peyniri koyun ki köfteyi pişirirken peynir ortada eriysin. Bu, çok daha lezzetli ve lezzetli bir burger ile sonuçlanacaktır! Burgerinize peynir eklemenin bu yöntemi gerçekten basit ve etkilidir.

Burgerlere Peynir Ekleme

Burgerlere Peynir Ekleme

Pizza yeniden ısıtma

Yemek pişirmek istemediğiniz akşamlar için pizza kesinlikle en iyi paket servis yemeğidir. Şanslıysanız, birkaç gün sürebilecek çok sayıda artıklarınız olacak. Soğuk pizzayı seven insanlar var, ancak diğerleri dilimlerini mikrodalgada patlatmayı tercih ediyor, bu da pizzanın lezzetini bozan lapa gibi bir kabukla sonuçlanıyor. Diliminizi yeniden ısıtmak için bir tava kullanarak ikinci gün pizzaya veda edin. Bu yöntemle kabuk gevrek kalır, peynir erir ve sos ısıtılır. İlk günkü pizzanız kadar lezzetli bir dilime sahip olacaksınız.

Pizza yeniden ısıtma

Pizza yeniden ısıtma

 Et Dilimleme

Taze et dokusunun hassas dilimleme için pek iyi olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. İnce kısımlar veya pürüzlü küpler elde edilebilir, ancak birçok ev şefi için düzgün kesimler oluşturmak veya ince, sandviç dostu parçaları dilimlemek mümkün değildir. Bu sorunu çözmek için eti dilimlemeden önce dondurucuya koyun. Etin çok sertleşmesine izin vermeyin – yaklaşık 15 dakika yeterli olacaktır. Et biraz soğuk olduğunda, dilimlemek çok daha kolay olacaktır. Et, hassas kesimler için yeterince soğutulacaktır, ancak yine de tavaya atılabilir.

 Et Dilimleme

Et Dilimleme

Kesme Otlar

Bıçaklar sebzeleri dilimlemek için harikadır, ancak otları kesmek biraz daha fazla çaba gerektirir. Bu yeşillikler üzerinde bir bıçak kullanmanın, yemeğinize atılabilen taze otlar yerine genellikle duygusal bir karmaşaya neden olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Süreci basitleştirmek için, otlarınızı kesmek için bir pizza kesici kullanın. Yeşillerinizi bir kesme tahtası üzerine koyduktan sonra, kesiciyi üzerlerinden geçirin. Pizza kesici, normalde bir bıçakla elde edeceğinizden daha temiz çizgiler üreterek bunların arasından geçecektir. Kesiciyi otlar üzerinde birkaç kez gezdirin ve biraz daha lezzet için bunları yemeğinize ekleyin.

Kesme Otlar

Kesme Otlar

Kıyma Sarımsak

Birçok tarifte sarımsak bir lezzet temeli olarak kıyılmış. Ancak, sarımsakları küçük parçalara ayırmak için tek başına bıçak kullanmak kolay değildir. Genellikle bir süre kesme tahtası üzerinde durmanız ve aynı karanfilleri birçok kez dilimlemeniz gerekir. Harç ve havaneli kullanarak sarımsak kıyma işlemini kolaylaştırabilirsiniz. Karanfilleri bir macuna öğütmeden önce, önce küçük parçalara ayırın. Bu şekilde taze sarımsak kullanacaksınız, ancak önceden paketlenmiş kıyma kıvamına sahip olacaksınız. Yemeğinizde, ısırabileceğiniz çok büyük bir sarımsak parçasına sahip olma riski olmadan, bu ince lezzet artışına sahip olabilirsiniz.

Kıyma Sarımsak

Kıyma Sarımsak

Patates Püresi Yapımı

Bu pişirme numarası, fazladan çökmüş bir yemek isteyenler içindir. Patates püresi için, patatesleri su yerine yoğun krema ile pişirmeyi deneyin. Patatesleri kremadan çıkarıp ezin ve süt yerine aynı kremayı yemeğe ekleyin. Her gece kremalı patates istemezsiniz. Ancak, hepsini dışarı çıkarmayı düşünüyorsanız, bu numara kesinlikle size daha zengin ve daha lezzetli patatesler verecektir.

Patates Püresi Yapımı

Patates Püresi Yapımı

Krep yapmak

Krepler kahvaltı için mükemmeldir, ancak meyilli karıştırıldıktan sonra, meyilli tavaya gömme göreviyle karşı karşıya kalırsınız. İşlerin normal olarak dağıldığı yer burasıdır ve restoranların servis ettiği gibi görünmeyen kreplerle sonuçlanır. Daha hızlı ve kolay krepler için, hamurunuzu büyük bir plastik torbaya koyun ve plastiğin bir köşesine bir delik açın. Bir boru torbası gibi kullanın. Bu şekilde, onu tavada döndürmek daha kolaydır ve her krep için ne kadar hamur kullanacağınız konusunda daha fazla kontrole sahip olursunuz. Hamuru israf etmeden mükemmel şekilli krepler elde edeceksiniz.

Krep yapmak

Krep yapmak

Patates Kızartması

Ev yapımı patates kızartması yapmak çekici olsa da, genellikle yakındaki bir restorandan sipariş etmekten daha fazla zaman alır. Bir elma dilimleyici kullanarak aslında gevrek patatesleri sıfırdan yapabilirsiniz. Patatesinizin bir ucunu dilimleyin ve sert bir yüzeye koyun. Mükemmel ve eşit dilimler oluşturmak için elma dilimleyiciyi patatesin üzerine itin. Saniyeler içinde, mükemmel çıtır çıtır kızartılması veya pişirilmesi gereken patates dilimlerine sahip olacaksınız. Kendi patates kızartmalarınızı yapmak çok kolay.

Patates Kızartması

Patates Kızartması

Kaselerin ve Kesme Tahtalarının Kaymasını Önlemek

Mutfakta bir şeyler hazırlarken sinir bozucu olabilir, ancak tüm aletleriniz tezgahın üzerinde kaymaya ve kaymaya devam eder. İster yerinde durmayan bir kesme tahtası üzerinde dilimlemeye çalışıyor olun, ister sizden uzaklaşmaya çalışan bir kasede karıştırmaya çalışıyor olun, tezgahta biraz tutuş oluşturmak daha kolay pişirmeyi sağlayacaktır. Kaymalarını önlemek için kesme tahtalarınızın ve kaselerinizin altına bir kağıt havlu veya kurulama bezi yerleştirin. Aletlerinizin sizden uzaklaşmaması için, havlunun tezgaha yapışması için biraz nemli olması gerekir.

Kaselerin ve Kesme Tahtalarının Kaymasını Önlemek

Kaselerin ve Kesme Tahtalarının Kaymasını Önlemek

Izgara Peynir

Peynir rendesini kullanmak zorunda olduğunuz için rendelenmiş peynirden mi korkuyorsunuz? Mutfak eşyasının kullanımı gerçekten zor olmasa da, peynir tüm köşelere ve çatlaklara takılırsa temizlenmesi zor olabilir. Peynir rendesini kullanmadan önce üzerine biraz pişirme spreyi sıkın. Pişirme spreyi nedeniyle peynir rende üzerine yapışmaz, bu da peynirin parçalanması ve ardından daha hızlı temizlenmesi işlemini yapar. Bu numarayı kullandığınızda peynir rendesi hayal kırıklıklarınız geçmişte kaldı.

Izgara Peynir

Izgara Peynir

Izgara Burger

İyi aşçılar bile evde hamburger pişirirken kıymayı tamamen pişirirken hamburgerleri sulu ve güzel tutmakta zorlanabilir. Bir buz küpü aslında mükemmel çözümü sağlayabilir. Her burger köftesinin ortasına bir buz küpü yerleştirin ve burgerleri ızgaraya atın. Normalde yaptığınız gibi pişirin. Köfte pişirirken buz eriyerek etinizi sulu ve güzel tutar. Bu numara ile bir daha asla kuru hamburger yemek zorunda kalmayacaksınız.

Izgara Burger

Izgara Burger

Limon Sıkmak

Bir limonu sıkmak her zaman kolay değildir. Bazen ciddi bir kas gerektirir, ancak sonunda sadece biraz limon suyu elde edersiniz – çıktı çabaya değmez. Bir sonraki limonu sıkmadan önce yedi ila on saniye mikrodalgada karıştırın. Bundan sonra, limonu biraz baskı uygulayarak tezgahın üzerinde yuvarlayın. Normalde yaptığınız gibi limon ve suyunu kesin. Bu yöntemi izlediğinizde, çok daha az çabayla daha fazla meyve suyu almalısınız.

Limon Sıkmak

Limon Sıkmak

Çilek Kökünü Çıkarma

Bir tabak yapmak için taze çilek kullanırsanız, sapları meyvelerden çıkarmak sinir bozucu ve zaman alıcı olabilir. Plastik bir pipet kullanarak işlemi basitleştirin. Çileğin sivri ucunun içindeki sapı, sapı dışarı çıkana kadar ortasından itin. Pişirmek için tam bir çileğe sahip olacaksınız, ancak sapı çıkarmak, bir bıçak kullanmak ve her çileği kesmekle karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha kolaydır.

Çilek Kökünü Çıkarma

Çilek Kökünü Çıkarma

Domates Sosunun Sabitlenmesi

Bir süredir buzdolabında bekletilen domates sosu biraz asidikleşiyor. Hala bir tabakta kullanılabilirken, tadı taze domates sosuna kıyasla daha az çekici olacaktır. Neyse ki, atılması gerekmiyor. Bir havuç soyun ve soslu bir tavaya koyun. Sos tamamen ısınana kadar birkaç dakika pişirin ve servis yapmadan önce havucu çıkarın. Havuç, domates sosunun asitliğini azaltmaya yardımcı olan biraz tatlılık katar.

Domates Sosunun Sabitlenmesi

Domates Sosunun Sabitlenmesi

Balık Pişirme

Kesinlikle balığınızı ızgaraya koyup hızlı bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz, ancak balık pişirirken parşömen kağıdı kullanmanın birkaç faydası vardır. Filetolar bireysel paketlerin içindeyken, parşömene koyduğunuz lezzeti emerler. Bir dahaki sefere balık yemeği yaptığınızda filetoyu baharat ve sebzelerle birlikte parşömen kağıdına sarın. Bu yöntem, daha hızlı bir temizlik sağlayacak ve size lezzet dolu tek servislik paketler verecektir.

Balık Pişirme

Balık Pişirme

Otların Saklanması

Mağazadan biraz bitki satın aldığınızda, büyük olasılıkla tüm demeti aynı anda kullanmayacaksınız. Ancak, onları buzdolabında bırakırsanız, otlar tekrar kullanmanız gerekmeden önce kötüye gitme eğilimindedir. Bitkilerinizi boşa harcamalarını izlemek yerine biraz farklı şekilde saklamayı deneyin. Bir demet otları alın, saplarını kesin ve bütün demeti bir bardak suya koyun. Ardından üst kısmı plastik bir torba ile kapatın. Otları buzdolabına koyun veya tezgahın üzerinde bırakın. Yapraklar günler yerine haftalarca taze kalır.

Otların Saklanması

Otların Saklanması

Tavuk Kavurma

Şef Daniel Boulud, tavuğu mükemmel şekilde kızartmak için yaklaşık 1/2 bardak şeker, 1/2 bardak bal ve 3/4 bardak tuzu kaynatacağınız bir galon suda karıştırıp geri gelmesine izin vermeniz gerektiğini söylüyor. oda sıcaklığına. Bütün tavuğu karışıma batırın, örtün ve 18 saat buzdolabına koyun. Ardından tavuğu bir rosto rafına koyun ve üstü açık olarak buzdolabında yaklaşık 12 saat kurumaya bırakın. Tavuk kuruduğunda baharatları ekleyin ve ardından 425 ° F’ye önceden ısıtılmış fırına koyun. Deriyi 15 dakika kavurun ve ardından tavuğu 350 ° F’de yaklaşık 20 dakika pişirin.

Tavuk Kavurma

Tavuk Kavurma

Patates Cipsi Pişirme

Doğru patates cipsi elde etmek aslında o kadar kolay değil! İlk olarak, iyi gevrek cipsler elde etmek için patateslerinizi yaklaşık 1/8 inç kalınlığında kesin. Geniş bir kapta patatesleri durulamak için soğuk suyla örtün. Sonra, 6 bardak su ve yarım bardak beyaz sirke süzün ve ekleyin, bu onları çıtır hale getirecektir! Patatesleri yarım saat ila 2 saat bekletin ve sonra süzün ve kurulayın. Orta boy bir tencerede yaklaşık 4 inç yağ dökün ve 300 ° ‘ye ısıtın. Patates cipsi kızartılır ve düzenli olarak yaklaşık 5 dakika veya çıtır çıtır altın rengi olana kadar çevirin. Çipleri beğeninize göre baharatlayın!

Patates Cipsi Pişirme

Patates Cipsi Pişirme

Fıstık Ezmesi Depolama

Doğal fıstık ezmesindeki yağ genellikle üstte toplanır, çünkü doğal fındık ezmesi fıstık yağının ve tereyağının ayrılmasını önleyen dengeleyiciler içermez. Her biraz fıstık ezmesi istediğinizde yağı karıştırmak zorunda kalmayı can sıkıcı bulabilirsiniz, ancak Reader’s Digest’teki kişilerin sıfır dirsek yağı gerektiren kullanışlı bir ipucu var. Sıvılar yükselme eğilimi gösterdiğinden, yağın ayrışmasını önlemek için fıstık ezmesi kavanozunuzu ters çevirin. Kavanozu kullandıktan sonra döndürün.

Fıstık Ezmesi Depolama

Fıstık Ezmesi Depolama

Parçalama Tavuk

Tavuğu parçalamanın yaygın bir yolu iki çatal kullanmaktır, ancak bu çok zaman alabilir ve tavuk her zaman eşit şekilde parçalanmaz. Food.com’daki aşçılar tarafından sunulan akıllı bir ipucunu takip ederek tavuk parçalamak daha kolay ve daha hızlı yapılabilir. Bir stand mikser kasesine kemiksiz tavuğu yerleştirin. Raket ataşmanlarını kullanarak mikseri düşük hıza getirin ve birkaç dakika çalıştırın. El mikseri de kullanılabilir, ancak karıştırmadan önce tavuğu parçaladığınızdan emin olun.

Parçalama Tavuk

Parçalama Tavuk

Yumuşak Yiyecekleri Dilimlemek

Mutfağınızda bulundurmanız gereken beklenmedik bir araç diş ipi. Size çok zaman kazandıracak ve yumuşak yiyecekleri dilimlemede oldukça yararlı olacaktır. Süreci kolaylaştırır ve güzel ve temiz bir hat üretir. Hamur, peynir ve hatta karpuz kesmek için diş ipi kullanabilirsiniz ve birçok fırıncı kekleri katmanlara kesmek için bu hileyi kullanır. Sadece tatlandırılmamış diş ipi aldığınızdan emin olun, böylece dilimlediğiniz gıdaya yanlışlıkla nane aroması eklemezsiniz.

Yumuşak Yiyecekleri Dilimlemek

Yumuşak Yiyecekleri Dilimlemek

Tuzlu Çorba Tasarrufu

Çorba yaparken tuzla biraz fazla heveslendiğimiz zamanlar vardır. Yemek pişirirken yiyeceklerin aşırı tuzlanması sinir bozucu olabilir, ancak bir parça çorba tenceresini kurtarmanıza yardımcı olabilir. Tuzlu tatları düzeltmek için bu mükemmel ipucu, Taste of Home’un iznidir. Katkıda bulunanlardan biri, “Birkaç dilim çiğ elma ya da patates ekleyin. 10 dakika pişirin ve aromayı normale döndürmek için dilimleri atın. ” Bu çözüm basittir ancak mutfakta size para ve zaman kazandırabilir.

Tuzlu Çorba Tasarrufu

Tuzlu Çorba Tasarrufu

Nemli Kurabiye Yapmak

Çikolata parçacıklı kurabiyelerinizi nemlendirmek için ekleyebileceğiniz şaşırtıcı bir içerik var. En titiz damak zevkini bile tatmin edecek en çiğ kurabiyeleri yapmanıza yardımcı olacaktır. Tariflere süt tozu eklemek, pişirmenizi çok daha iyi hale getirebilir. Bu ipucu sadece kurabiyeler için değil, aynı zamanda turta kabuklarını daha altın yapmak için de geçerlidir. Milk Bar’ın kurucusu ve şefi Christina Tosi, The Kitchn’e, “Her şeyin daha iyi tadı olmasını sağlayacak gizli gizli içeriğim bir çorba kaşığı yağsız süt tozu.” “Her şeyin tadı çok daha güzel oluyor!” Diye ekledi.

Nemli Kurabiye Yapmak

Nemli Kurabiye Yapmak

Mükemmel Hash Brown Yapımı

Bu sonraki ipucu, tüm brunch hayranları içindir. Bir waffle makinesi kullanarak haşlanmış kaşar yaparak yemeğinizi basit bir şekilde süsleyebilirsiniz. Patatesler demir onları mükemmel bir şekilde buğuladıkça daha gevrek çıkıyor. Pişirme süresi bu işlemle kolaylaştırılır ve patates waffle’ı ipeksi pürüzsüz olacaktır. Dondurulmuş haşhaşlı esmer yuvarlakları, taze patatesleri ve hatta patates kızartmalarını kullanabilirsiniz. Yaratıcı olun ve karışıma biraz soğan atın. Sonsuz olasılıklar var ve brunch konuklarınızı inanılmaz hash kahverengi yapma becerilerinizle etkileyeceksiniz.

Mükemmel Hash Brown Yapımı

Mükemmel Hash Brown Yapımı

Yeşilleri Daha Uzun Tutmak

Bazen satın aldığımız yeşillikleri yemeye vaktimiz olmadan önce çoktan ölmüşlerdir. Onları buzdolabına koymak ömürlerini uzatır, ancak kişnişinizi veya marulunuzu üç haftaya kadar saklamanıza izin verecek daha iyi bir numara daha var! Yeşilliklerinizi satın aldığınız çantadan çıkarmayın. Çantadaki havayı çıkarmak için çantayı iyice sıkın ve ardından yeniden şişirmek için çantanın içine nefes verin. CO2, yeşilliklerinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır!

Yeşilleri Daha Uzun Tutmak

Yeşilleri Daha Uzun Tutmak

Reklam