Bu Kız Şans eseri Bir Kumarhanede 8 Milyon Dolarlık İkramiye Kazandı Ama Kumarhane Yönetimi Ödülü Ona Vermeyi Reddetti

Yayinlanma tarihi 05/26/2021
Reklam

Milyonlarca Nakit

Maribel gördüklerine inanamadı, şok olmuştu ve ne yapacağını şaşırmıştı. Hayatı boyunca bu kadar büyük miktarda parayı bir arada göreceğini hiç tahmin etmemişti. Onun gibi naif kişiler bazen bu tür davranışlarla yüzleşmek zorundalar. Kazandıktan sonra annesinin yanına gidip bakışlarıyla bir şeyler söylemeye çalıştı ve kazandım, diye mırıldandı. Maribel bacaklarını heyecandan titriyordu ama artık cesaretini toplayıp gidip kazandığı ödülü almaya hazırdı. Ancak bir çalışan yüzünden bütün hayalleri suya düşeceğinden habersizdi. Konuşulanlardan sonra dünyası bir anda paramparça oldu.

Milyonlarca Nakit

Milyonlarca Nakit

Stres Oldu

Maribel kumarhaneye ilk gireceği zaman endişe etmeye başlamıştı, bir anda bütün vücudu ürperdi ve bu ürpertinin ayaklarını buz kestiğini hissetti. Daha sonra pişman olacak olsa da, bunu biraz belli etmiş oldu. Annesiyle birlikte kumarhanenin bulunduğu katta bulunan kumar makinelerine doğru yürüdüler. Arkasındaki bir şeyin varlığını hissetti ve durdu.

Stres Oldu

Stres Oldu

Biri Çığlık Attı

Odanın ilerisinde bir yerlerden havayla birlikte gelen bir çığlık ile irkildi. Maribel sadece “Hepsi birer yalancı!” diye biri bağırıyordu. Olanlar karşısında ne diyeceklerini bilememişlerdi. Orta yaşlarında bir kadın, güvenliğin ona eşlik ettiği sırada öfkeyle çığlık attı. “Herkes bir şeyi gizliyor!” diye haykırdı güvenliğin yüzüne tükürerek.

Biri Çığlık Attı

Biri Çığlık Attı

Bir Şey Saklıyorlardı

Kadın, tüm halkı kumarhanede gerçekte neler olduğundan haberdar edeceğini haykırarak söylüyordu. “Herkes dikkat ediyor; hepinize yalan söylüyorlar ve bir şeyi gizliyorlar! ” Kumarhane patronları, kadın binadan sürüklenirken ayağa kalktı ve izledi. Maribel, olayın sıkça gerçekleşen bir durum olmadığını düşündü. Annesi de onunla aynı fikirdeydi. Ancak olaylar git gide kötüleşmek üzereydi.

Bir Şey Saklıyorlardı

Bir Şey Saklıyorlardı

Hazırlıklı Olmak

Maribel ve annesi, kadının güvenlik tarafından uzaklaştırılmasının ardından skandalı unutmuşa benziyordu. Kumar makinelerini ziyaret etme ve eğlenme konusunda kararlıydılar. Ne de olsa Maribel’in orda olması masaları tedirgin ettiğinden dolayı uzaklaşmak istedi. Maribel, annesinin yakınında bir makinenin başına oturdu. Ne kadar şanslı olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Ancak tam da daha önce karşı karşıya kaldıkları dramayla kendilerinin de yüzleşmesi gerekecekti.

Hazırlıklı Olmak

Hazırlıklı Olmak

Kazanacak mı?

Maribel, ailesinin geçimini sağlamak için uzun saatler harcayarak kredi memuru olarak çalıştı. Büyük paralar kazanmayacağını biliyor ve farkında olmasına rağmen slot makinesine bir kuruş attı. Dindar annesiyle birlikte olmak için buraya onunla gelmişti. Maribel, slot makinesinde karşılaşacağı şeyden habersizce kolu yavaşça kaydırdı. Bununla birlikte, ne olacağından tamamen habersizdi ve büyük bir sürpriz olacaktı.

Kazanacak mı?

Kazanacak mı?

Adrenalin

Maribel hiç te az bir para kazanmadı; makine 8,5 milyon dolar kazandığını söylüyordu! Hayır efendim, insanların çoğu bunu anlayamamıştı. Daha önce hiç yaşamadığı bir şeyi kazanmasının heyecanıyla damarlarında dolaşan bir adrenalin hissetti. Oradan annesine bakmaya başladığında, heyecanlandan karnına kramplar girmeye başlamıştı.

Adrenalin

Adrenalin

Jackpot’u Vurdu

Belki de beyni, başının dönmesi sonucu onu kazandığını zannetmişti. Bakışlarını makinenin ekranından ayıramıyordu ve karşısında gelişen olaylara ne tepki vereceğini bilememişti bu yüzden suskun bir şekilde annesinin elini sıkmaya başladı. Annesinin yüzü her şeyi anlatıyordu; o da şaşırmıştı. Kızı bir milyon dolarlık servet kazanmıştı! Kazandığı parayla ne yapacaktı?

Jackpot'u Vurdu

Jackpot’u Vurdu

Yeni Bir Hayata Başlamak

Maribel parayla ne yapacağına hemen karar verdi. Dinlendirici bir tatile çıkarak başlayacaktı. Belki de Bahamalar gibi, herkesin her zaman ziyaret etmenin ne kadar inanılmaz olduğunu söylediği bir yer. Yeni bir ev kadar yeni bir araba da isterdi. Artık ikramiyeyi elinde tutmak için sabırsızlanıyordu … Ailesini ve arkadaşlarını uyarmak için makinenin ekranının bir fotoğrafını çekti. Ancak fotoğraf çekildikten hemen sonra ekran bir anda kararmıştı …

Yeni Bir Hayata Başlamak

Yeni Bir Hayata Başlamak

Her Şey Siyah Oldu

Maribel boş ekrana bakmaya devam etti, ancak yine de ikramiyeyi kazandığı için umursamıyordu. Sonuçta, makine bunu onaylamıştı. Ve bir telefon fotoğrafı şeklinde kanıtı vardı. Onun hayallerinin peşinden gitme ve istediklerini elde etme vakti gelmişti! Birinin onun tüm kazandığı her şeyi çalmak üzere olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu.

Her Şey Siyah Oldu

Her Şey Siyah Oldu

Hayat Değiştirici

Maribel hala bu kadar büyük miktarda para kazandığına hala inanamıyordu! Dünyanın en şanslı kadını olduğuna inanmaya başlamıştı. Bu onun hayatını baştan aşağı bambaşka bir hale getirecekti. Maribel, ödülünü alabilmek için bir kumarhane çalışanına yaklaştı, yüzü heyecandan kıpkırmızı olmuştu ve gözleri dolar işaretleriyle dolu bir şekilde bakıyordu. Ancak bu hayalin çok çabuk gerçek olduğunu düşünmek için fazla acele etmişlerdi.

Hayat Değiştirici

Hayat Değiştirici

Makinenin Bağlantısını Kestiler

Bir görevli ile konuştuktan sonra, çalışan geldi ve bu kadar büyük bir meblağ talep edemeyeceğine inandıkları için makinenin bağlantısını kestiler. Makineyi kapattılar, olduğu yerden çıkardılar ve Maribel’e 100 dolarlık bir banknot verdiler. Maribel ise ekran kararıncaya kadar ekranın kazancını fotoğraflamıştı. Tabii ki olay böyle bitmemişti.

Makinenin Bağlantısını Kestiler

Makinenin Bağlantısını Kestiler

Bunu Nasıl Yapabilirlerdi?

Maribel, bu kadar heyecanın üzerine bir anda bir mutsuzluk dalgasının üzerine çöktüğünü hissetti. Hayatında hiç olmadığı kadar mutlu olmuştu ki sadece rüyalarını kurabileceği bir şey kumarhane görevlisi tarafından söndürülmüştü. Her şeyin bu kadar adaletsiz olduğuna inanamak istemiyordu. Bunun bir hata olduğu apaçık değil mi? Maribel öfkeyle bağırmaya başladı. Bu adamın kendisini ne sanıyordu?

Bunu Nasıl Yapabilirlerdi?

Bunu Nasıl Yapabilirlerdi?

Ona Başka Bir Şey Sunuldu

Maribel aslında yönetime resmi bir şikayette bulundu. Maribel’in kazandığını iddia ettikleri 100 dolara ek olarak, hafta sonunun geri kalanında Maribel ve annesi için bir misafir odası ve ücretsiz yemek vereceklerini söylediler. Bu, Maribel’i memnun etmeye yeterli değildi. Servetini gözler önünde ele geçirmişlerdi ama kazandığına dair de tazminat vermeyi reddettiler. Hiç etik bir davranış değildi.

Ona Başka Bir Şey Sunuldu

Ona Başka Bir Şey Sunuldu

Hile mi Yapmıştı?

Bana göre bu hile, hatta sahtekarlıktır, dedi. “İlk düşüncem,” Bu kaç kişinin başına gelmiş olabilirdi? “Oldu. Kazandıklarını sanıyorlar, sonra eli boş dönüyorlar.” Maribel, onların “özürlerini” ya da ücretsiz konukseverliklerini istememişti; hem haklı olarak kendisine ait olanı hem de mantıklı bir cevap almak istiyordu. Peki bunca zaman tespit edilmekten nasıl kaçmayı başarmışlardı?

Hile mi Yapmıştı?

Hile mi Yapmıştı?

Olay Tamamen Başka Bir Boyuta Geldi

Maribel konuyu mantıklı bir sonuca ulaştırmaya çalışıyordu. Kumarhanenin CEO’su John Setterstrom, ilk kez bir misafirin ikramiye kazandığına ve ardından reddedildiğine şahit olduğunu söyledi. Ciddi bir hata olmuş olmalıydı. Maribel, ödül parasını almamasının nedenini kabullenmekte zorlandı.

Olay Tamamen Başka Bir Boyuta Geldi

Olay Tamamen Başka Bir Boyuta Geldi

Kırık Makine

Kumarhane çalışanı, makinenin tamamen bozuk olduğunu belirtti. Maribel, o sırada makinenin üzerindeki bir etiket olduğu söylendi bu, makinenin başarısız olması durumunda tüm ödemelerin geçersiz ve geçersiz olacağını belirtti. Duyduğu şey karşısında suskunluğunu korudu, ne diyeceğini bilememişti. Onu bu şekilde kabul edeceğini mi düşünmüşlerdi? Maribel saldırgan ya da kinci biri değildi, ancak onları yaptıklarının sonuçlarına katlanmaları gerektiğini düşünüyordu.

Kırık Makine

Kırık Makine

Ağızdan Ağıza Yayıldı

Maribel, ekran kararmadan önce ödülünün ekran görüntüsünü çekmeye başlamıştı ki bu bir şans. Daha sonra bu fotoğrafı binlerce takipçisiyle sosyal medyada paylaşarak, kumarhanenin kendisine ödeme yapmayı reddettiğini belirtti. Maribel birkaç saat içinde viral bir sansasyon yaratmayı başarmıştı. Öte yandan Maribel, sosyal medyadan kumarhaneyi alenen utandırmanın yeterli olmayacağının farkındaydı. Olayı başka bir aşamaya taşımaya kararlıydı.

Ağızdan Ağıza Yayıldı

Ağızdan Ağıza Yayıldı

Geri Dönmeyecek

Maribel bu noktada, oyuncular büyük miktarlarda para kazandıklarında kumarhanelerin nasıl işlediğine dair farkındalık yaratmanın, sadece kendisine ait olan parayı geri istemekten çok daha önemli olduğunu fark etti. Sonuç olarak, bir daha asla olmayacağını garanti etmek için yukarıda ve öteye gidiyor. Günün ilerleyen saatlerinde, kumarhane olanlarla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

Geri Dönmeyecek

Geri Dönmeyecek

Açıklama

“Makine üreticisi, Rocket Gaming Systems,” diye başladı, “Bayan Castillo’nun oynadığı makinede meydana gelen ekran arızasının nedenini belirlemek için adli bir soruşturma yürütüyor.” Açıklamada “Tüm hatlara maksimum bahis yatırılırsa, bu makine maksimum 20.000 $ ‘lık bir ikramiye sunar” ifadesi yer alıyor. “Bahse girdiği hat ve kredi sayısına bağlı olarak, kazanılabilecek maksimum ikramiye 6.000 $ ‘dır.”

Açıklama

Açıklama

Tüm Bahaneler

Bir kumarhane temsilcisi, “Makine ekran arızasından sonra ölçüm işlemine başlarken geçici olarak hatalı bir kredi gösterimi yaşadığı için çok üzgünüz” dedi. Sözcüye göre, kumarhaneye atanan departmanın ajanlarından biri daha önce oyunun “geriye doğru dönmeden” önce “anormal” davrandığını bildirdi. Ancak, bu olaylar ne sıklıkta oluyordu?

Tüm Bahaneler

Tüm Bahaneler

Son Derece Nadirdi

Amerika Birleşik Devletleri’nde kumar endüstrisi bir bütün olarak düzenlenir ve oyun makineleri düzenli olarak denetlenir. Washington Eyaleti Kumar Komisyonu’ndan Heather Songer Inside Edition’a bilgi verdi.

Son Derece Nadirdi

Son Derece Nadirdi

Hakkı İçin Mücadele

Maribel’in duruma duyduğu kızgınlık yetersiz kalıyor. Zengin olduktan sonra – ya da öyle olduğunu varsaydıktan sonra – sadece ödemeyi yapmamaya çalışmak hiç te adil değildi. Gereken her şeyi yapacağını söyleyen Maribel,”Daha bitmedi. Bir mahkemeye gitmek gerekiyorsa, biz mahkemeye çıkarız. ”

Hakkı İçin Mücadele

Hakkı İçin Mücadele

Avukat Olaya Dahil Oluyor

Maribel, kumarhanede yaşadığı önemli günden beri bir avukat olan Bill Zuhdi ile birlikte çalışıyordu. Bill açıkladı, “Birlikte, onun yasal seçeneklerine bakacağız ve agresif bir şekilde haklarının peşine düşeceğiz,” “Kazandıklarının karşılığını almalıyız.” Maribel’in Bahamalar’da güneşlenmek ve bir Mercedes ile dolaşmakla ilgili tüm hayalleri bir bir çok uzak görünmeye başlamıştı. Sonuç olarak, ona adil bir tazminat alma şansı olmalıydı. Sonuçta, bu onun hakkı değil mi?

Avukat Olaya Dahil Oluyor

Avukat Olaya Dahil Oluyor

Reklam