Najpiękniejsze kobiety w historii

Opublikowano 01/15/2021
Reklama

Piękno przemija i niewiele trzeba by zniknęło na zawsze. W historii istniały jednak niezwykłe kobiety, które swą urodą i wdziękiem tak oczarowywały współczesnych ludzi, że ich legenda przetrwała nietknięta zębem czasu. Chcieliśmy przedstawić najpiękniejsze kobiety w dziejach współczesnego świata. Nie było to łatwe wyłonić największe ikony piękna na przestrzeni lat. Ciekawi nas czy zgodzicie się z naszą listą, czy może według was kogoś na niej zabraknie.Nad wyborem najpiękniejszej kobiety na świecie zawsze można debatować, więc zebraliśmy dla Ciebie kilka najlepszych kandydatek, abyś sam mógł zdecydować.

Marilyn Monroe

Kim była Marilyn Monroe?
Tak naprawdę nazywała się Norma Jeane Mortenson. Była amerykańską aktorką, modelka, piosenkarka i producentką filmową ale między innymi gwiazdą filmową i ikoną kultury popularnej oraz seksbombą lat 50. i 60. XX w. American Film Institute umieścił ją na szóstym miejscu na liście największych aktorek wszech czasów. Trudno było podjąć decyzję i wybrać jedną najpiękniejszą. Pięknych kobiet było, są i będzie zawsze naprawdę dużo. My zebraliśmy te które naszym zdaniem wydają się najpięŻniejsze. A ty sam zedycuj czy mamy rację. Żadna lista nie byłaby kompletna bez Marilyn Monroe, która wciąż jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych celebrytek na świecie, nawet pół wieku po jej dwczesnej śmierci w wieku 36 lat. „Niedoskonałość to piękno, szaleństwo jest genialne i lepiej być absolutnie śmiesznym niż absolutnie nudnym – powiedziała i żyła tymi słowami.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.21.09

Marilyn Monroe

Elizabeth Taylor

Elizabeth Rosemond Taylor była amerykańską aktorką, producentką filmową, businesswoman i działaczka humanitarna. Była jedną z największych gwiazd Hollywood. Została wyróżniona wieloma nagrodami, w tym dwoma Oscarami: w 1961 za rolę Glorii Wondrous i w 1967 za rolę Marthy. Urodziła się w Anglii w amerykańskiej rodzinie Elizabeth Taylor przeniosła się z rodziną do Kalifornii na krótko przed wybuchem II wojny światowej. Już jako młoda dziewczyna jej uderzająca uroda była na tyle widoczna, że ​​jej matce ciągle mówiono, że Elizabeth powinna zaczać grać w filmach. Mutacja genetyczna sprawiła, że ​​miała dwa rzędy brwi, które w wyjątkowy sposób okalały jej oczy. Początkowo stała się dziecięcą gwiazdą, później wyrosła na jedną z najbardziej pożądanych aktorek Hollywood. Zagrała w wielu filmach w ciągu całego swojego życia, stała się działaczką żydowską i promowała fundację zajmujące się chorobą AIDS.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.21.26

Elizabeth Taylor

Michelle Pfeiffer

Michelle Marie Pfeiffer jest amerykańską aktorką i producentką filmową oraz modelką. Jedna z największych gwiazd kina amerykańskiego. W 1982 zwróciła na siebie uwagę rolą głównej bohaterki w Grease 2. Film nie zyskał uznania krytyki, jednak wysoko oceniono poziom gry Pfeiffer. W latach 80. i 90. Michelle Pfeiffer była jedną z najpopularniejszych aktorek na srebrnym ekranie dzięki swoim zdolnościom aktorski i niesamowitemu wyglądowi. Udało jej się przełamać typ ładnej dziewczyny w filmach z późnych lat 70., odgrywając drugoplanową rolę w Scarface, która doprowadziła do uzyskania poważniejszych ról. Szybko osiągnęła sławę. Według jednego z autorów Daily Telegraph, jej piękno to „rodzaj piękna, któremu mimowolnie poświęca się chwilę, by podziwiać ją nieustannie”.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.21.41

Michelle Pfeiffer

Julie Gibson

Julie Gibson a tak naprawdę Gladys Camille Sorey to amerykańska piosenkarka i aktorka; której szczyt kariery przypadał na lata 40. XX wieku. O dziwo Julie Gibson wciąż żyje w wieku 105 lat. Gwiazda przeżyła tak wiele gwiazd Złotej Ery, mimo że jest najstarszą z nich wszystkich. Tak się składa, że ​​jest ostatnią ocalałą gwiazdą, która pracowała u boku The Three Stooges. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w programach ponad 80 lat temu. Najbardziej udany okres w karierze Gibson przypadł na lata czterdzieste iz pewnością zapisała się w showbiznesie. Nie można odmówić jej pięŻna, nawet w tak zaawansowanym wieku.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.21.57

Julie Gibson

Charlize Theron

Charlize Theron dorastała na farmie w RPA. Kiedy miała 15 lat, jej matka zabiła ojca alkoholika w samoobronie, po tym, jak zagroził życiu swojej żony i córki. Jej pochodzenie jest południowoafrykańskie. Jest aktorką i producentką filmową, laureatką kilku nagród, w tym: Oscara, Złotego Globu, American Cinematheque Award oraz Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki.Początkowo była początkującą tancerką baletową, ale efekty treningu na jej ciele dały się we znaki. Tymczasem jej uroda sprawiła, że ​​stała się atrakcyjna jako modelka harcerzy. Później odeszła od aktorstwa i od tamtej pory nie oglądała się za siebie. Nie ma tylko ładnej buzi – aktorka zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę seryjnej morderczyni z filmu Monster.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.22.15

Charlize Theron

Raquel Welch

Pierwszą dostała w 1966 r.W filmie nosiła kultowe futrzane bikini pokazane poniżej. Później zagrała w takich filmach jak Bedazzled z 1967 roku, Bandolero z 1968 roku! i 100 karabinów z 1969 roku. Przez lata nadal występowała w filmach – na przykład w Legally Blond u boku Reese Witherspoon. W 2001 roku otrzymała nagrodę „Nagroda za całokształt twórczości Fundacji Imagen” za pozytywne promowanie jej łacińskiego dziedzictwa.Była partnerką reżysera Darrena Aronofsky’ego, z którym zaręczyła się w roku 2005; mają synka Henry’ego Chance’a (ur. 31 maja 2006). Od 2010 roku spotykała się z aktorem Danielem Craigiem, którego poznała na planie filmu Dream House. Para pobrała się 22 czerwca 2011 w Nowym Jorku podczas prywatnej ceremonii w obecności córki Daniela – Elli i syna Rachel – Henry’ego. W 2018 urodziła im się córka.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.22.34

Raquel Welch

Rita Hayworth

Rita Hayworth, właśc. Margarita Carmen Cansino – amerykańska aktorka i tancerka pochodzenia hiszpańsko-angielsko-irlandzkiego. Jedna z największych gwiazd „Złotej Ery Hollywood”. American Film Institute umieścił ją na dziewiętnastym miejscu na liście największych aktorek wszech czasów. Rita Hayworth była młodą artystką – tańczyła w nowojorskich lokalach zanim jej rodzina przeniosła się do Kalifornii gdy miała 10 lat. Miała wiele ról w filmach tanecznych z lat 30, zanim w latach 40. przeszła do poważniejszych ról aktorskich. Lata pięćdziesiąte były dla niej trudną dekadą, ponieważ coraz bardziej dręczyły ją problemy osobiste. W międzyczasie młodsze kobiety zyskały na znaczeniu, gdy popadła w alkoholizm i problemy finansowe. Przez dziesięciolecia cierpiała na chorobę Alzheimera, na którą zmarła w 1987 roku.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.23.31

Rita Hayworth

Ursula Andress

Zaczynała jako modelka w Rzymie i tam dostała pierwsze role we włoskich filmach. Stała się sławna po pierwszym filmie z Jamesem Bondem – Doktor No (1962), a scena, kiedy jako Honey Ryder przy dźwiękach calypso wychodzi z morza w białym bikini, muszlami w rękach i zarzuca blond włosy na plecy, należy do najbardziej znanych w historii kina.
Ten i następne filmy wykreowały ją na jeden z symboli seksu lat 60. Do dzisiaj niektórzy uważają ją za pierwszą i najlepszą dziewczynę Bonda. W 1964 otrzymała Złoty Glob dla najbardziej obiecującej debiutantki.
Ursula Andress zdobyła sławę dzięki temu, że była oryginalną dziewczyną Bonda, w której wystąpiła u boku Seana Connery’ego w filmie Dr. No w 1962 roku. Było to jedno z najbardziej znanych przedstawień kobiecej głównej postaci w historii kina. Po tym, jak kilka lat później pojawiła się w magazynie Playboy, zapytano ją, dlaczego zgodziła się na publikację swoich nagich zdjęć. Odpowiedziała po prostu: „Ponieważ jestem piękna”. I to szanujemy.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.23.44

Ursula Andress

Catherine Deneuve

Francuska aktorka Catherine Deneuve dokonała międzynarodowego przełomu w filmie w Les Parapluies de Cherbourg, wyjątkowej francuskiej produkcji w której wszystkie dialogi są śpiewane, jak w operze. Potem zagrała w Repulsji Romana Polańskiego, co przyniosło jej szerszą sławę. Od tego czasu zgromadziła imponujący zbiór ról. Francja uhonorowała ją w 1985 roku, czyniąc z niej oficjalną twarz Marianne, francuskiej personifikacji wolności. Niedawno podpisała list otwarty potępiający ruch #MeToo, twierdząc, że stał się on polowaniem na czarownice.
Jest młodszą córką francuskiego aktora Maurice’a Dorléaca i Renée Deneuve. Jej starsza siostra Françoise Dorléac, również popularna aktorka, zginęła w wypadku samochodowym. Matka zrezygnowała z kariery scenicznej, ojciec zaś pracował przy dubbingu zagranicznych filmów, potem jako przedstawiciel wytwórni Paramount.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.23.55

Catherine Deneuve

Ann-Margret

Ann-Margret, właściwie nazywała się Ann-Margret Olsson – amerykańska aktorka pochodzenia szwedzkiego. Dwukrotnie nominowana do Oscara. Szwedzko-amerykańska Ann-Margret Olsson to nie tylko jedna z najpiękniejszych celebrytek lat 60. i 70., ale także wszechstronnie utalentowana artystka. Miała swoją przełomową rolę aktorską w Bye Bye Birdie, gdy była już odnoszącą sukcesy artystką nagraniową. Inne role to Who’s Tommy, w którym zagrała matkę Tommy’ego. Grała powtarzające się postacie w Law and Order: SVU i Ray Donovan. Pięć dekad po tym, gdy ukazało się oczom opinii publicznej, jej talent i uroda wciąż odbijają się na przemyśle rozrywkowym.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.24.16

Ann-Margret

Vivien Leigh

Vivien Leigh, właśc. Vivian Mary Hartley – brytyjska aktorka teatralna i filmowa, dwukrotna laureatka Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za kreacje Scarlett O’Hary w Przeminęło z wiatrem. Jak wiele osób na tej liście, Vivien Leigh powiedziała, że ​​musiała przezwyciężyć swoje fizyczne piękno, ponieważ przyćmiło to jej zdolności aktorskie. W rzeczy samej, jeden z reżyserów opisał ją jako „wytrawną aktorkę, której piękno ogranicza”. Chociaż jest najbardziej znana z ról w Przeminęło z wiatrem i Tramwaj zwany pożądaniem, w trakcie swojej kariery była bardziej płodna na scenie. Cierpiała na ataki gruźlicy przez ostatnie kilkadziesiąt lat swojego życia.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.24.27

Vivien Leigh

Ava Gardner

Ava Lavinia Gardner – amerykańska aktorka filmowa i piosenkarka, symbol seksu lat 40. i 50. American Film Institute umieścił ją na 25. miejscu w rankingu „największych aktorów wszech czasów”. W 1941 podpisała kontrakt z MGM, który obowiązywał do 1958. Zyskała rozgłos rolą femme fatale w Zabójcach. Południowy akcent Avy Gardner (pochodziła z Południowej Karoliny) sprawił, że była prawie niezrozumiała dla MGM. To nie powstrzymało jej od stawiania na jej urodę. Pięć lat zajęło jej osiągnięcie przełomu w filmie noir The Killers, który zapewnił jej sławę. Była wiodącą hollywoodzką aktorką przez pięć dekad, aż do połowy lat 80., kiedy dopadł ją nałóg palenia papierosów już na resztę życia. Wystąpiła u niej rozedma płuc i dwa wylewy w 1986 roku spowodowały, że była sparaliżowana. Zmarła na zapalenie płuc w 1990 roku.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.24.38

Ava Gardner

Hedy Lamarr

Hedy Lamarr pochodziła ze zasymilowanej rodziny żydowskiej, była jedynaczką, córką bogatego austriackiego bankiera. Jej prawdziwe nazwisko brzmiało Hedwig Eva Maria Kiesler. Urodzona 9 listopada 1914 roku. Od dziecka chciała zostać aktorką i przekonała rodziców, by pozwolili jej porzucić szkołę dla aktorstwa. Dzięki swej urodzie po raz pierwszy wystąpiła w filmie w roku 1930. Dużym echem odbił się jej film z 1933 roku Ekstaza, nakręcony przez czeskiego reżysera Gustava Machatego, w którym wystąpiła nago. Film wywołał wielki skandal: w 1936 roku (rok po amerykańskiej premierze) Legion Przyzwoitości wpisał film na swoją listę, Adolf Hitler zakazał wyświetlania w Niemczech, do 1940 roku film nie uzyskał aprobaty biura Haysa i nie był dostępny szerokiej publiczności. W większości krajów, które zdecydowały się pokazywać film, ocenzurowano go przez wycięcie części scen. Hedy Lamarr to jedna z najbardziej fascynujących kobiet na tej liście. Była pierwszą kobietą, która pokazała kobiecy orgazm w filmie, ale jej roszczenia do sławy były o wiele głębsze. Po wybuchu II wojny światowej zainteresowała się wynalezieniem „przeskakiwania częstotliwości”, aby rozwiązać problem statków wroga zagłuszających sygnały radiowe używane przez okręty podwodne do kontrolowania torped. Chociaż złożyła patent, który nie był używany przez lata, stał się podstawą wielu kolejnych wynalazków wojskowych, a także przyszłych zastosowań cywilnych.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.25.12

Hedy Lamarr

Sharon Tate

Niestety, życie Sharon Tate zawsze będzie przyćmione jej niepokojącym, tragicznym i bezsensownym morderstwem dokonanym przez rodzinę Mansonów w 1969 roku. Tate była chwalona za jej urodę, odkąd była młoda, a ostatecznie zaczęła grać w filmach. Została okrzyknięta obiecującą nowicjuszką, która cieszyła się pozytywną recenzją zarówno za role komediowe, jak i dramatyczne. W 1968 roku poślubiła swojego reżysera i partnera z filmu The Fearless Vampire Killers, Romana Polańskiego. 8 sierpnia 1969 Tate pozostawały jeszcze dwa tygodnie do przewidywanego terminu porodu. Tego dnia zaprosiła na lunch do siebie do domu dwie koleżanki, aktorki Joannę Pettet i Barbarę Lewis, którym skarżyła się na ciągle odwlekany powrót męża z Londynu. Polański zatelefonował do niej po południu. Zadzwoniła też jej siostra Debra, aby zapytać, czy razem z drugą siostrą, Patti, mogłyby spędzić u niej noc. Sharon odmówiła im. Wieczorem, razem z Sebringiem, Frykowskim i Folger, wybrała się do swojej ulubionej restauracji, El Coyote, skąd wrócili do domu około godziny 22.30.Nocą z 8 na 9 sierpnia cała czwórka padła ofiarą zbiorowego morderstwa dokonanego przez członków sekty Charlesa Mansona.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.25.27

Sharon Tate

Ingrid Bergman

Ingrid Bergman – szwedzka aktorka filmowa i teatralna. Jedna z największych gwiazd „Złotej Ery Hollywood”. American Film Institute umieścił ją na czwartym miejscu na liście największych aktorek wszech czasów.
Szwedzka aktorka Ingrid Bergman ugruntowała swoje miejsce w historii, grając u boku Humphreya Bogarta w Casablance, ale od połowy lat 30. występowała w szwedzkich i niemieckich filmach. Jej szerokie międzynarodowe uznanie było takie, że jeden z biografów opisał ją jako „prawdopodobnie najbardziej międzynarodową gwiazdę w historii rozrywki”. Jeden z jej reżyserów, Anatole Litvak, zauważył, że „przez wszystkie swoje kłopoty trzymała się przekonania, że ​​jest wierna sobie i czyni ją to całkiem osobistą”. Zmarła w 1982 roku na raka piersi.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.25.39

Ingrid Bergman

Sophie Marceau

Sophie Marceau, właśc. Sophie Danièle Sylvie Maupu – francuska aktorka filmowa, piosenkarka, a także reżyserka i scenarzystka.Francuska aktorka Sophie Marceau stała się znana jako nastolatka po tym, jak zagrała w filmie La Boum w 1980 roku. Przez następne 15 lat zagrała w wielu europejskich filmach, zanim została gwiazdą Hollywood za rolę w Braveheart. Następnie zagrała w filmie o Jamesie Bondzie The World Is Not Enough. Chociaż często trafia na szczyty list „najpiękniejszych”, Marceau mówi, że tak naprawdę nie rozumie, dlaczego ludzie uważają ją za atrakcyjną. Według niej „Nigdy nie byłam naprawdę piękna. Jestem fotogeniczna a przy tym niezwykle skromna i miła.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.26.30

Sophie Marceau

Isabella Rossellini

Isabella Rossellini, właśc. Isabella Fiorella Elettra Giovanna Rossellini – włoska aktorka, reżyserka, pisarka, filantropka i modelka. Isabella Rossellini jest córką innej kobiety z tej listy, Ingrid Bergman, z małżeństwa z włoskim filmowcem Roberto Rossellini. Oprócz aktorstwa znana jest z pracy modelki, chociaż zaczęła ją jako znacznie starsza osoba niż zwykle to bywa w branży. W końcu dostała pracę jako modelka Lancôme, którą była przez 14 lat. Grała w filmie i telewizji, w tym w Blue Velvet Davida Lyncha. Jest również znana ze swojego aktywizmu, szczególnie w pracach konserwatorskich.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.27.06

Isabella Rossellini

Aishwarya Rai Bachchan

Studiowała architekturę, ma za sobą naukę indyjskiego tańca klasycznego. W 1994 roku zajęła drugie po Sushmicie Sen miejsce w konkursie Miss India – wyjechała reprezentować Indie w konkursie Miss World, który wygrała. W Indiach, które posiadają największą kinematografię na świecie to był ogromny sukces. W 2002 roku zaczęła zdobywać popularność również na Zachodzie. Aishwarya Rai od lat znajduje się na szczycie list „najpiękniejszych kobiet na świecie”, ale jej miejsce tutaj nie powinno dziwić. Zaczęła pracować jako modelka, gdy była na studiach, wygrywając Miss World w 1994 roku. Pod koniec tej dekady zaczęła występować w filmach Bollywood. Jej występy charakteryzują się „delikatnie zmysłową obecnością i fizyczną gracją”, jak mówi Derek Elley z Variety. Choć nieustannie znajduje się pod obserwacją mediów, zachowała swoje życie prywatne.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.27.20

Aishwarya Rai Bachchan

Barbara Eden

Gdy miała trzy lata, jej rodzina przeniosła się do San Francisco. W tym samym czasie jej matka Alice Mary rozeszła się z jej ojcem Hubertem Henrym Moreheadem i wyszła ponownie za mąż za Harrisona Connora Huffmana Barbara również przyjęła nazwisko ojczyma Huffman. W roku 1949 ukończyła Abraham Lincoln High School w San Francisco, gdzie występowała jako cheerleaderka. Barbara Eden jest najbardziej znana z roli w popularnym serialu telewizyjnym I Dream of Jeannie z lat 60., ale wielu nie wie, że pierwotnie twórcy serialu chcieli brunetki. To dlatego, że chcieli odejść od Bewitched, także serialu fantasy z blondynką. Barbara Eden była tak zabawna, piękna i tak idealnie pasowała do tej roli, że twórcy serialu przeoczyli ten drobny szczegół. I dobrze, że tak się stało! Od tego czasu Barbara jest gwiazdą telewizyjną.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.27.36

Barbara Eden

Elizabeth Hurley

Chciała zostać tancerką. Rodzice, zawodowy wojskowy i nauczycielka, zapisali ją do szkoły baletowej, z której Hurley szybko zrezygnowała. Nie podobała jej się panująca tam dyscyplina. Kilka lat później zdobyła stypendium London Studio Centre, gdzie uczęszczała na zajęcia teatralne i taneczne.Elizabeth Hurley po raz pierwszy stała się znana w opinii publicznej dzięki randkowaniu z Hugh Grantem, który odniósł znaczący sukces w filmie Cztery wesela i pogrzeb z 1994 roku. Na premierze filmu miała na sobie kultową czarną sukienkę Versace, spiętą złotymi agrafkami. Przypisuje się to, że pomogło Versace stać się powszechnie znaną marką, a także sprawiło, że Hurley stał się gwiazdą. W następnym roku 1995, bez wcześniejszego doświadczenia w modelowaniu, została rzeczniczką Estée Lauder. W aktorstwie najbardziej znana jest z ról w Austin Powers: International Man of Mystery i Bedazzled.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.27.51

Elizabeth Hurley

Anita Ekberg

Ta szwedzka aktorka pojawiła się w trakcie swojej kariery w wielu amerykańskich i europejskich filmach, ale mieszkała głównie we Włoszech, gdzie zagrała główną rolę w La Dolce Vita. Jej uroda była tam od najmłodszych lat i jako nastolatka pracowała jako modelka. W 1950 roku zgłosiła się do konkursu Miss Malmö, który doprowadził ją do zwycięstwa w konkursie Miss Szwecji. Jednak jej uroda była znacznie bardziej uniwersalna iw 1951 roku walczyła o tytuł Miss Universe, mimo że wówczas bardzo słabo znała angielski.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.28.07

Anita Ekberg

Lauren Bacall

Lauren Bacall, właściwie Betty Joan Persky – amerykańska aktorka i modelka pochodzenia żydowskiego. Jej nazwisko sceniczne, to nieco zmieniona wersja panieńskiego nazwiska matki – Bacal. American Film Institute.
Znana ze swojego uwodzicielskiego wyglądu i charakterystycznego głosu ta amerykańska aktorka została okrzyknięta 20 największą gwiazdą klasycznego kina hollywoodzkiego, a później otrzymała nagrodę Akademii „w uznaniu jej centralnego miejsca w Złotym Wieku kina”. Pomimo wybitnej kariery aktorskiej zaczęła jako modelka i pojawiła się na okładce Harper’s Bazaar, a nawet magazynów takich jak Vogue. Jej urodę uznano za „koci wdzięk, brunatne włosy i niebiesko-zielone oczy”.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.28.24

Lauren Bacall

Kim Basinger

Kimila „Kim” Ann Basinger – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, modelka pochodzenia niemieckiego, szkockiego, szwedzkiego i francuskiego. Laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie Tajemnice Los Angeles.
Basinger zrobiła karierę jako odnosząca sukcesy modelka w latach 70. i przeniosła się do Los Angeles, gdzie zajęła się aktorstwem. Zagrała w kilku filmach telewizyjnych, ale zadebiutowała w dramacie Hard Country. Po występie w Never Say Never Again jako dziewczyna Bonda Basinger została dziewczyną z plakatu i trwała do lat 90. Od tego czasu wystąpiła w wielu innych filmach i nadal jest obecna czasem na ekranie.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.28.37

Kim Basinger

Jaclyn Smith

Jacquelyn Ellen Smith, bardziej znana jako Jaclyn Smith – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa, modelka i producentka filmowa, najlepiej znana z roli Kelly Garrett, jednej z trzech prywatnych pań detektyw w serialu ABC Aniołki Charliego.Smith to odnosząca sukcesy aktorka i bizneswoman, która jest najbardziej znana z tego, że rozpoczęła karierę jako oszałamiająca Kelly Garrett w telewizyjnej wersji Aniołów Charliego. Dzięki serialowi ona i inne anioły zyskały sławę, po czym wróciła do tej samej roli w 2003 roku w filmie Charlie’s Angels: Full throttle. Smith przez resztę swojej kariery występowała w wielu innych filmach telewizyjnych i miniserialach. Jej uroda nie pozostała nieznana, ponieważ była czterokrotnie mężatką.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.29.44

Jaclyn Smith

Barbara Parkins

Jako niemowlę została adoptowana przez zamożną rodzinę Parkins. Od najmłodszych lat pobierała lekcje tańca i śpiewu. W 1958 roku dostała angaż w Vancouver Ballet Company. W wieku szesnastu lat, przeniosła się z matką do Los Angeles, gdzie rozpoczęła naukę w prestiżowej Hollywood High School i zaczął studiować aktorstwo.W wieku 16 lat Canadian Parkins przeniósł się do Los Angeles, by stać się sławnym. Młoda dziewczyna zaczynała jako piosenkarka rezerwowa i tancerka u boku głównych gwiazd nocnych klubów. W 1961 roku zadebiutowała w niskobudżetowej zbrodni 20 000 oczu. Jednak jeden z jej większych projektów pojawił się w filmowej adaptacji Valley of the Dolls. Została z serialem przez cały sezon i została nominowana w 1966 roku do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki w roli głównej.

Zrzut Ekranu 2020 12 15 O 19.29.57

Barbara Parkins

Reklama