Najsłodsze małe zwierzaki świata

Opublikowano 04/29/2021
Reklama

Kochamy małe, nowo narodzone zwierzątka. Jak można ich zresztą nie kochać? To słodkie kulki i w tych małych stworzeniach jest coś co sprawia, że każdy piszczy z zachwytu. Być może wynika to z ich ciekawej i niewinnej natury która ostatecznie oczywiście prowadzi do bardziej typowych, zwierzęcych zachowań. W każdym razie absolutnie je kochamy. W następnych latach życia mogą przekształcić się w niebezpieczne, dorosłe osobniki ale jako dzieci są naprawdę przeurocze.

Jeż

Widziałeś kiedyś małego jeża? Są one naprawdę słodkie. Nie można się oprzeć tym okrągłym ciałom i małym rączkom. Ale poza tym w najbardziej niewiarygodnie słodki sposób jaki można sobie wyobrazić wystają ich stopy spod korpusu. Nie ma jednak powodu do obaw. Jeże też mają kolce ale prawda jest taka, że ​​nie są wcale groźne. Oznacza to, że możesz się z nimi przytulać bez obaw. Pożywienie jeża stanowią owady, ślimaki i małe gryzonie dlatego ten pożyteczny zwierzak przyczynia się do zmniejszenia ilości szkodników.

Baby Hedgehog

Jeż

Delfin

Delfiny są urocze i kochane przez wielu ludzi. Ich niezwykle wysoka inteligencja wciąż nas do nich przyciąga. Ich tylne kończyny ewoluują w łonie matki i zanikają przed urodzeniem. Delfiny również cenią sobie dobrą zabawę. Lubią pływać pod prąd przez otwory dmuchawkowe i tworzyć pierścienie z bąbelkami.Delfiny są zwierzętami społecznymi. Według współczynnika encefalizacji inteligencja delfina wynosi 4–5 i jest wyższa niż u szympansa. Nestety tresuje się je do wykonywania sztuczek w delfinariach. Zdarza się, że pomagają innym delfinom – rannym lub chorym a czasami nawet człowiekowi. W Indiach delfiny otrzymały prawny status „non-human person” – czyli osób ponad ludzkich co m.in. powoduje prawne sankcjonowanie ich prawa do życia na wolności. I całe szczęście.

Baby Dolphin

Delfin

Chomik

Te małe stworzonka rodzą się ślepe i bez włosów. Chomiki nie widzą dopóki nie osiągną wieku 14-17 dni. Ich ciąża trwa tylko trzy tygodnie a matka może urodzić od sześciu do 20 w jednym miocie. Jeśli zdarzy nam się zobaczyć tak wiele z nich na raz umrzemy z zauroczenia ich słodkością. Chomiki są aktywne w nocy, w ciągu dnia dużo śpią. Bardzo lubią ruch. Przynajmniej raz na kilka dni warto je wypuścić z klatki na około 1 godzinę. Oczywiście z zachowaniem ostrożności tak aby nasz chomik nigdzie nam nie uciekł ani się nie zgubił.

Baby Hamster

Chomik

Kangur

Kangury są bardzo ciekawe bowiem w przedwczesnym stadium rozwoju o wadze mniejszej niż gram i długości cala pozostają w worku matki. Następnie kiedy są w stanie samodzielnie przeżyć dziecko zaczyna ssać i spędzać więcej czasu poza nim. Samica rodzi zwykle jedno, rzadziej dwa młode które o własnych siłach przedostają się do sutków osłoniętych torbą lęgową. Długość ciała nowo narodzonego kangura wynosi mniej niż 25 mm. Dzień lub dwa po porodzie samica może zostać ponownie zapłodniona ale dopóki torba lęgowa jest zajmowana przez dojrzewającego potomka, zarodek pozostaje w stanie embrionalnej diapauzy. Młode przebywają w torbie matki przez 5-11 miesięcy. Po pierwszych 3-4 miesiącach, kiedy jego skóra pokryje się futrem, zaczyna opuszczać na krótko torbę i zapoznaje się z otoczeniem.

Baby Kangaroo

Kangur

Kot

Pomiędzy okresami jedzenia i spania małe kotki są żywiołowe i bardzo aktywne. Powinny chętnie reagować na środowisko zwłaszcza gdy pojawia się w nim coś nowego. Kocię nie powinno bać się kontaktu z ludźmi, chować po kątach, uciekać od bawiącego się rodzeństwa. W przypadku zachęcenia do zabawy zwierzę wodzi wzrokiem i biega za poruszającymi się przedmiotami, podskakuje próbując “polować i łapać”. Koty, niezależnie od tego, ile mają lat to urocze stworzenia. Jednak gdy są jeszcze kociętami, wydają się być jeszcze słodsze. Połączenie małych łap i dużych oczu jest niesamowite.

Baby Cat

Kot

Płaszczka

Płaszczki wiele osób przerażają. To ogólna nazwa chrzęstnoszkieletowych ryb morskich o płaskim, dyskowatym kształcie ciała. Do płaszczek zaliczane są drętwy, ogończe, raje, manty i orlenie. Cóż, radzimy nie przytulać się do nich. Dorosłe mogą być nieco przerażające, ale kiedy są jeszcze dziećmi są naprawdę piękne. Wyglądają jakby latały w oceanie to te płaskie stworzenia morskie są fascynujące do oglądania. Mogą przypominać kosmitów ale są naprawdę urocze kiedy są malutkie.

Baby Stingrays

Płaszczka

Wiewiórka

Wiewiórki zwykle zamieszkują dziuple które zarastają porostami i mchami lub gniazda ptaków dobudowując do nich zadaszenie lub sama budują gniazda z gałęzi. Gniazda te budują w koronach drzew, zwykle w rozwidleniu gałęzi. Jeśli przyjrzysz się im uważnie to zauważysz, że są całkiem urocze. Czy wiedzieliście, że w pewnym sensie wiewiórki są ogrodnikami? Szare wiewiórki mają w zwyczaju zakopywać żołędzie ale w końcu o nich zapominają. W tych miejscach rosną dęby. To naprawdę mało znnay fakt na temat wiewiórek.

Baby Squirrel

Wiewiórka

Świnie

Świnie kojarza się z czymś okropnym a zupełnie niepotrzebnie. To bowiem jedno z najpłodniejszych zwierząt występujących w gospodarstwie domowym. Jej rozród w dużym stopniu zależy od człowieka, a przede wszystkim od jego kontroli i sterowania populacją. Świnie to inteligentne stworzenia które nie tylko wywołują uśmiech na twarzy ale także sprawiają, że się śmiejemy. Na przykład prosięta rozpoznają głos matki i znają swoje imiona zanim osiągną wiek dwóch tygodni. Jest to wystarczająco imponujące ale wiedz, że świnie-matki również lubią śpiewać swoim dzieciom. Dlatego naprawdę nie a co jeść tych mdrych stworzeń bo one bardzo cierpią.

Baby Pig

Świnie

Leniwiec

Leniwce są fascynujące. Te średniej wielkości nadrzewne zwierzęta z mocnymi kończynami, opatrzonymi bardzo długimi pazurami, na których poruszają się grzbietem w dół, zwisając z gałęzi drzew. Prawdę mówiąc cieszymy się, że leniwiec porusza się tak wolno. W ten sposób w całej jego okazałości możemy mieć więcej czasu na jego oglądanie. Czy wiesz, że zanim się rodzą mają otwarte oczy? Przez kilka chwil wspinają się przylgnięte do ​​matki. Na jednym drzewie spędzają zwykle całe życie. Czy to nie jest fascynujące?

Baby Sloth

Leniwiec

Krokodyle

Krokodyle są z rzędu dużych gadów drapieżnych z grupy zauropsydów wiodących ziemno – wodny tryb życia. Pojawiły się 83,5 mln lat temu. Są najbliższymi krewnymi ptaków i jedynymi prócz nich przetrwałymi do dziś archozaurami. Dorosłych krokodyli należy chyba unikać. Wiemy, że są niebezpieczne ale nie możemy się nacieszyć uroczymi małymi krokodylami. Obecnie są jednym z najstarszych gatunków na naszej planecie. Kiedy żyły dinozaury żyły już na ziemi.

Baby Crocodile

Krokodyle

Pies

Pies to udomowiony gatunek ssaka drapieżnego z rodziny psowatych traktowany przez niektóre ujęcia systematyczne za podgatunek wilka. Nie ma sposobu aby oprzeć się uroczemu szczeniakowi. Uwielbiamy fakt, że psy mają tak wiele różnych kształtów i rozmiarów. Wiesz, co mówią – pies jest najlepszym przyjacielem człowieka! Z tym całkowicie się zgadzamy. Goldendoodle na zdjęciu to wersja miniaturowa. Czy to nie jest najsłodsza rzecz jaką kiedykolwiek widziałeś ostatnio?

Baby Dog

Pies

Lis fenek

Fenki to liski pustynne. Jest gatunkiem drapieżnego ssaka z rodziny psowatych. Występuje na suchych i pustynnych terenach Półwyspu Arabskiego i północnej Afryki. To najmniejszy członek z gatunku lisa. Te stworzenia mogą przetrwać w surowym środowisku i trudne siedliska. Ich uszy są ogromne co przydaje się pod względem odprowadzania ciepła i utrzymywania chłodu. Dla dzieci fenków nie są potrzebne żadne jednostki klimatyzacyjne – od razu po urodzinach funkcjonują.

Baby Fennec Fox

Lis fenek

Żółw

Żółwie wywodzą się z rzędu owodniowców z gromady zauropsydów lub według linneuszowskiej klasyfikacji z gromady gadów.
To jest zdjęcie małego żółwia. Jest prawie tak duży jak truskawka. Nazywa się je również pisklętami podobnie jak dorosłe. Najbardziej znaczącą różnicą jest to, że są one bardziej podatne na zmiany temperatury. Trzeba im dawać mnóstwo owoców i warzyw aby były na prawidłowej diecie.

Baby Tortoise

Żółw

Szympans

Szympans jest z rodzaju dużego ssaka naczelnego z podrodziny Homininae w rodzinie człowiekowatych. Rodzaj Pan jest najbliżej spokrewniony z rodzajem Homo. Kiedy patrzysz na tego małego szympansa czy nie masz poczucia pokrewieństwa? W końcu są blisko spokrewnione z ludźmi. Możliwe, że ma to coś wspólnego z faktem, że dzielimy 98,5 procent naszego DNA. Ich skład twarzy jest bardzo podobny do naszego. Lubią też się przytulać, okazywać uczucia i bawić się, są przy tym bardzo wrażliwymi stworzeniami.

Baby Chimpanzee

Szympans

Żyrafa

Żyrafa jest najwyższym zwierzęciem lądowym i największym z przeżuwaczy żyjących w czasach nowożytnych. Żyrafy nie można pomylić z niczym innym. Ciekawostka: kiedy się rodzą dzieci spadają na wysokość sześciu stóp. Lądują na głowach i pozostają nienaruszone. Ponieważ pomoże im to zaczerpnąć powietrza jest to ważna część ich dojrzewania. W mniej niż godzinę uczą się chodzić i są praktycznie samodzielne. Nie potrzebują bardzo szybko opieki matki.

Baby Giraffe

Żyrafa

Tapir

Pewnie nigdy nie słyszałeś o tapirze. To duży, roślinożerny ssak, zbliżony kształtem do świni, z krótkim, chwytnym tułowiem. Tapiry zamieszkują dżunglę i obszary leśne Ameryki Południowej i Środkowej. Z przykrością informujemy, że na planecie zostało ich zaledwie 3000. Nie pomaga to, że przez całe życie rodzą tylko jedno dziecko. Ich charakterystyczny wzór jest dobry dla ich bezpieczeństwa ponieważ pozwala im pozostać w ukryciu w lesie deszczowym.

Baby Tapir

Tapir

Kameleon

Kameleony pochodzą z rodziny zauropsydów z rzędu łuskonośnych słynących ze zdolności do zmiany ubarwienia, długiego języka i oryginalnych kształtów ciała. Mają chwytny ogon i palce zrośnięte w rodzaj szczypiec, którymi przytrzymują się gałęzi.To jest dziecko kameleona. Obecnie istnieje 171 gatunków tego gada. Występują również w różnych rozmiarach. Są jedyne w swoim rodzaju z wielu powodów. Po pierwsze zamiast składać jaja rodzą. Mogą też samodzielnie poruszać oczami i jednocześnie patrzeć w przeciwnych kierunkach co wygląda dość komicznie.

Baby Chameleon

Kameleon

Alpaka

Alpaka pochodzi z Ameryki Południowej i jest trawożernym ssakiem parzystokopytnym z rodziny wielbłądowatych. Zwierzę udomowione, hodowane dla wełny i mięsa, przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i z budowy ciała bardziej podobna do owcy. Od tego zdjęcia małej alpaki nie mamy pojęciajak możesz nie stracić zmysłów. Pochodzą z Ameryki Południowej ale zostały zabrane do innych części świata. Ich miękki i puszysty płaszcz z wełny sprawia, że ​​są najlepszymi pupilami. Są słodkie i bardzo miłe także dla ludzi.

Baby Alpaca

Alpaka

Sowa

Sowy zwykle nie budują własnego gniazda, a jedynie nieco przystosowują miejsce lęgowe. Wykorzystują gniazda opuszczone przez inne gatunki lub składają jaja bezpośrednio w dziupli na półce skalnej czy na ziemi. Pójdźki ziemne zajmują nory w ziemi, wykopane przez małe ssaki lub samodzielnie. Pójdźki i płomykówki często gniazdują w niszach budynków czy na poddaszach. Jest tak wiele niesamowitych faktów na temat sów, że nawet nie wiemy, od czego zacząć. Te zwierzęta wydają się być bardzo kochane. A teraz ciekawostka: kiedy są dziećmi, mają tendencję do przywiązywania się do ludzi. Dlatego do pielęgnacji tych uroczych stworzeń potrzebne są kukiełki sów.

Baby Owl

Sowa

Hipopotam

Hipopotamy są łagodne i bardzo przyjazne. Wśród wszystkich najdłuższych ciąż w świecie zwierząt wygrywają Hipopotamy. Osiem miesięcy później rodzi się tylko jedno dziecko. Przez kilka tygodni matka i dziecko nawiązują więź zanim starsze dołączą do żeńskiego zespołu hipopotamów które współpracują ze sobą razem aby chronić wszystkie dzieci w stadzie.

Baby Pygmy Hippo

Hipopotam

Dziobak australijski

Jest określany jako najdziwniejszy ssak świata. Dziubaki bardzo częściowo prowadzą wodny tryb życia. Na tej fotografii przedstawiono dziobaka kaczodzióba. Naprawdę wygląda jak mityczne stworzenie. Jednak faktycznie istnieje i jest bardzo interesującum gatunkiem. Małe dziobaki są przy tym słodkie i nie można oderwać od nich zupełnie wzroku.

Baby Platypus

Dziobak australijski

Bizon

Bizony są z rodzaju dużych ssaków wołowatych. Charakteryzują się krótką, szeroką głową, krótką szyją i wysokim kłębem. Owłosienie przedniej części ciała jest dłuższe. Spójrz na tego uroczego żubra! Kiedy robiono to zdjęcie, kłusował z innymi członkami swojego stada. Po urodzeniu się żubr waży zaledwie 30 funtów. Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo matka współpracuje z resztą stada.

Baby Bison

Bizon

Goryl

Goryl to rodzaj ssaka naczelnego z podrodziny Homininae w rodzinie człowiekowatych. Preferuje naziemny tryb życia, jest zwierzęciem roślinożernym, zamieszkuje lasy tropikalne w Afryce. Po prostu nie możemy mieć więcej niż wystarczająco naszych kuzynów. To jest zdjęcie małego goryla. W rzeczywistości nowo narodzony goryl jest zwykle mniejszy niż nowonarodzony człowiek. Kiedy ten mały urodził się w Jackson Zoo and Gardens w 2018 roku ważył mniej niż pięć funtów. Czyż nie są przeurocze?

Baby Gorilla

Goryl

Okapi

Słyszałeś kiedyś o okapi? To gatunek ssaka z rodziny żyrafowatych zamieszkujący centralną Afrykę. Jedyny przedstawiciel rodzaju Okapia. Mimo że ma pręgi przypominające futro zebry, jest najbliżej spokrewniony z żyrafą. Przed obejrzeniem tego zdjęcia nie mieliśmy pojęcia czym jest dziecko okapi. To dobrze, że się na nich natknęliśmy. Posiada pasiaste oznaczenia przypominające paski zebry i są naprawdę przeurocze.

Baby Okapi

Okapi

Słoń

To największe współcześnie żyjące zwierzę lądowe. Młode słonie i reszta stada żyje pod przewodnictwem dorosłej samicy z którą każdy z członków rodziny jest spokrewniony. Młode samce przeganiane są ze stada, kiedy tylko osiągną dojrzałość płciową. Zbierają się później, aby prowadzić życie w grupie kawalerów. Dorosłe samce żyją samotnie, dostęp do stada mają tylko przez krótki czas, kiedy samica znajduje się w okresie rui. Kiedy robiono to zdjęcie mały słoń na zdjęciu wciąż przyzwyczajał się do ruchu wstawania. Czy wiesz, że cielęta słonia po urodzeniu uczą się chodzić w ciągu godziny lub dwóch?

Baby Elephant

Słoń

Reklama