Weterynarz odkrywa u pewnej rodziny psa po czym natychmiast musi zawiadomić policję

Opublikowano 10/06/2020
Reklama

Su Yun – mieszkanka Kunming City, w Yunan w Chinach, mieszkala ze swoją rodziną i nie pragnęła w sumie niczego więcej niż  spędzać z nimi wspólnie czas. Yunan to górska prowincja w południowo-zachodniej części Chińskiej Republiki Ludowej. Jej nazwę można przetłumaczyć jako “Na Południe od Chmur” lub “Chmurne Południe”. Stolicą tej części Chin jest właśnie Kunming, z którego pochodzi rodzina o której jest ten artykuł.
Prowincja zajmuje rozległy górzysty obszar graniczący z Wietnamem, Laosem i Mjanmą. Pogórze zwane jest Wyżyną Junnan-Kuejczou, i odznacza się bardzo urozmaiconą budową geologiczną i rzeźbą terenu. Przez okres ostatnich tygodnii rodzina planowała wspólne, rodzinne i od dawna wyczekiwane wakacje. Wszyscy byli tak podekscytowani wspólnym wyjazdem, że zupełnie nie mogli się już doczekać. Jadąc na wymarzone wakacje nikt z rodziny nie mógł się spodziewać , że wrócą do domu z nowym członkiem rodziny.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 14.58.25

Weterynarz odkrywa u pewnej rodziny psa po czym natychmiast musi zawiadomić policję

Coś jest nie tak jak powinno

Przenieśmy się trochę w czasie z naszą historią – 2 lata do przodu. Rodzina ma już psa prawie dwa lata. Jednak w tym dwuletnim już prawie zwierzęciu było coś niepojącego, co sprawiło, że Su Yun spojrzała na niego w zupełnie innym świetle. Po uważnym przyjrzeniu się nie można już było tego nie zauważać. Kiedy to sobie jednak uświadomiła, było już za późno. Policja została powiadomiona i w krótkim czasie dotrze do jej domu. Su Yun wiedziała, że będzie ​​miała poważne kłopoty.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 14.58.48

Coś jest nie tak jak powinno

Desperacja aby posiadać szczeniaka

A jak doszło do tego wszystkiego? Rodzina przecież po prostu wyjechała na wakacje i bawiła się na nich świetnie. Były to wymarzone wakacje. Pewnego dnia natknęli się na tego futrzanego psiaka. Jedno spojrzenie rodziny i pieska i wiedzieli natychmiast, że wpadli sobie nawzajem w oko. Nie mogli nie zabrać go ze sobą do domu. To była ich szansa na przyprowadzenie do domu nowego członka rodziny, o którym tak bardzo zawsze marzyli. Byli bardzo szczęśliwi i mieli nadzieję, że z nowym psem ułoży się wszystko jak najlepiej.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 14.59.03

Desperacja aby posiadać szczeniaka

Błąd

Su Yun miała wrażenie, że wie, w co się pakuje biorąc małego psa. Zrobiła swój wywiad, przetrzepała internet i dużó przeczytała o posiadaniu psów. Również przyjrzała się egzotycznym rasom psów. Oprócz tego kupiła rzeczy potrzebne jej nowemu pupilowi: obrożę, smycz, legowisko, szampon, plakietkę. Jak widać, były powody, by sądzić, że cała rodzina była naprawdę gotowa na przyjęcie pieska. Dopiero gdy zaczął niepokojąco szybko i znacznie rosnąc rodzina zaczęła się martwić i zastanawiać co jest z nim nie tak.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 14.59.20

Błąd

Wakacje

Bohaterka nszego artykułu to ciężko pracująca matka która ma dużo na głowie w codziennym życiu. Łączyła obowiązki w pracy z domowymi – opieką nad dziećmi, gotowaniem a także sprzątaniem. Do tego miała bardzo wymagającą pracę na pełen etat, więc bardzo często była naprawde zmęczona codziennymi obowiązkami. Dlatego kiedy była już zupełnie wykończona zdecydowała, że ​​muszą wyjechać z rodziną na tak zasłużone wakacje. To był początek całej tej historii. Czytajcie dalej artykuł bo ta historia jest wprost nie do uwierzenia.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 14.59.48

Wakacje

Przeznaczony

Cała rodzina spakowała walizki i wyruszyła w swoją zasłużoną podróż. Rodzina wyjechała na wakacje, które zmieniły zupełnie ich całe życia. Nie mieli pojęcia, że ​​podjęta przez nich na wakcjach decyzja trafi na pierwsze strony gazet. A stanie się to dwa lata później. Kilka dni po przyjeździe cała rodzina cieszyła się w najlepsze wakacjami, kiedy natknęła się na miot szczeniąt. Ponieważ zawsze marzyli o piesku nie mogli się oprzeć aby jednego nie zabrać ze sobą z powrotem do domu. Chęć była silniejsza od nich.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 14.59.35

Przeznaczony

Zbieg okoliczności

Widok miotu uroczych futrzanych kulek natychmiast uszczęśliwił całą rodzinę. Dzieci zaczęły błagać Su Yun i jej męża, aby je mogli ze sobą zabrać do domu. Chociaż rodzice już wcześniej myśleli o adopcji psa, nie planowali, że zdecydują się właśnie na to w tym momencie. Po namyśle rodzice się jednak zgodzili. Nie wyrazili jednak zgody na więcej niż jednego pieska. Dzieci miały za zadanie wybrać sobie tylko jednego z miotu, co nie było wcale dla nich takie proste.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.00.04

Zbieg okoliczności

Losy

Jak myślicie: czy wiara w przeznaczenie może działać? Su Yun nie mogła się oprzeć wrażeniu, że tak właśnie jest. Mimo to nie miała pojęcia, że ​​ta niby nie tak wielka decyzja na zawsze zmieni życie całej rodziny. Wtedy myślała, że ​​wita w rodzinie po prostu nowego szczeniaka. Nic nie wskazywało na nic innego i na przyszłe jakiekolwiek komplikacje zwiazane z tą decyzją. Nigdy jednak nie możemy przewidzieć jak jedna decyzja może na zawsze zmienić nasze cale życie. A jednak się to zdarza..

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.00.18

Losy

Piesek w domu

Su i jej rodzina byli zachwyceni sprowadzeniem do domu nowego przyjaciela – przecież bardzo chcieli nowego pieska. Nie mogli się już doczekać, aż szczeniak pozna swój nowy dom i stanie sie prawdziwą częścią ich rodziny. Myśleli o tym jak go nazwać i ostatecznie wszyscy zdecydowali się na „Little Black” – Mały czarny. Od razu wszyscy go pokochali i traktowali jak członka rodziny. Mały czarny czyli Little Black był przesłodkim szczeniaczkiem. Nie można byłoo się mu oprzeć. To była taka cudna puszysta wesoła kulka.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.00.35

Piesek w domu

Jedzenie

Little Black na początku został przywiązany do bardzo długiej smyczy aby mógł swobodnie wędrować, dopóki nie przyzwyczai się do nowego środowiska. Su następnie wyjęła jedzenie i szczeniak nie miał problemu z jedzeniem dosłownie wszystkiego. To była ulga dla całej rodziny. Było dla nich jasne, że szczeniak czuje się dobrze w nowym domu i nie był niczym zestresowany. Wręcz przeciwnie – widać było, że dobrze się czuje w nowym środowisku i świetnie się bawi ze wszystkimi już od pierwszych chwil.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.00.55

Jedzenie

Oczekiwania

Rodzina chciała tylko, aby ten ich nowy przyjaciel wyrósł na zdrowego mastifa tybetańskiego. Tak właśnie się stało i miesiąc później zobaczyli jak niesamowicie piesek się rozwija. Rósł i bardzo dobrze reagował na jedzenie które dostawał. Był do tego pogodnym i towarzyskim psem. Cała rodzina bardzo go kochala, a dzieci chciały wracać tylko ze szkoły żeby móc się z nim bawić. Mały czarny rósł w zawrotnym tempie ale wszystkich to bardzo cieszyło. Nikt się nie spodziewał, że to może być zły objaw.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.01.09

Oczekiwania

Mastif tybetański

Osoba, która sprzedała szczeniaka rodzinie Yun, powiedziała im, że osiągnięcie pełnego rozmiaru przez psa to moze być do dwóch stóp wzrostu. To było normalne dla mastifów tybetańskich. Są to bardzo duże psy. Wszyscy byli podekscytowani nowym członkiem rodziny i nazywali go „Little Black”, czyli mały czarny. W tamtym czasie nie mieli pojęcia, że ​​ten szczeniak wkrótce stanie się dla nich dużym problemem. Już nie był takim małym pieskiem, co?

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.01.23

Mastif tybetański

Zaniepokojenie

Rodzina była bardzo szczęśliwa, widząc, jak ich nowy futrzany przyjaciel rośnie każdego dnia, ale także martwili się, że rozwija się w aż tak szybkim tempie. Su była już nieco zaniepokojona, ale starała się odpychać swoje zdenerwowanie na bok. Jednak z czasem sytuacja miała się jeszcze pogorszyć i pies stawał się naprawdę ogromny. Su nie wiedziała na początku co robić, tym bardziej, że reszta rodziny zdawała się zupełnie niczym nie przejmować. Su myślała, że może ma paranoje.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.01.36

Zaniepokojenie

Coś zupełnie szalonego

Little Black pewnego dnia zrobił coś, co zaskoczyło i zaniepokoiło już ich całą rodzinę. Pewnego dnia rodzina wróciła do domu i zobaczyli, jak ich piesek robi coś bardzo dziwnego. Little black jak gdyby nigdy nic stał na tylnych łapach. To jest coś, co psy czasem potrafią wykonać, ale kiedy Little Black to zrobił w takim sposób, że bardziej przypominał inne zwierzę niż psa. Czy to możliwe? – myśleli. Byli już zupełnie przerażeni i zszokowani tą całą sytuacją. Su odpychała te myśli bo wydawały jej się zbyt nieprawdopodobne aby były prawdziwe.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.01.47

Coś zupełnie szalonego

W środku

Cała rodzina spędzała coraz więcej czasu z Little Black i zaczęła przywiązywać się do tego uroczego szczeniaka. Trudno żeby było inaczej bo psiak był naprawdę wyjątkowy. Piesek był mądry i bardzo wesoły. Wkrótce nadszedł czas aby Little black zaczął normalnie spać z nimi w domu. Poza tym musieli zdecydować, gdzie w domu będzie spał ich nowy pies. Przygotowali mu wszystko a przede wszystkim jego nowe posłanie. Nikt nie spodziewał się tego co się potem wydarzy.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.02.00

W środku

Przyzwyczajenie psa do domu

Mimo że ciepły klimat pozwalał psu spać na zewnątrz, chcieli, aby był psem w domu. Na początku był pomiędzy domem a ogrodem ale ostatecznie zdecydowali, że wolą żeby mieszkał z nimi przez cały czas. Wyglądało na to, że Little Black był podekscytowany możliwością jeszcze większego zbliżenia się do swojej rodziny i cieszył się widząc swoje posłanie w środku! Wkrótce jednak cała rodzina zorientuje się, że coś tu jest nie tak.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.02.10

Przyzwyczajenie psa do domu

Posiłki

Su Yun uznała za dziwne, że piesek odmówił jedzenia psiej karmy, którą mu normalnie podawała. Little Black po prostu nie chciał tego jeść. Jedyne jedzenie, które jadł z ochotą, było dość dziwne jak na psa. To zaczęło ponownie zastanawiać Su. Wcześniej z małym czarnym nie było żadnych problemów z jedzeniem. Dopiero teraz odmówił zjedzenia posiłku. Cała rodzina zaczęła się zastanawiać co się tu dzieje. Mieli nadzieję, że pies nie jest chory ale Su podejrzewała zupełnie co innego.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.02.22

Posiłki

Nieświadomy właściciel

Piesek pełen entuzjazmu jadł jedynie owoce i makaron. Wtedy był bardzo szczęśliwy. Jednak Su Yun nadal była nowym właścicielem psa, więc nie myślała o tym zbyt wiele. Myślała, że może po prostu jej się poszczęściło a jej pies jest wegetarianinem. Dłużej nie chciała o tym myśleć więc w jej głowie myślenie skończyło się na wybrednym psie. Zdarzają się takie myślała Su, w końcu nie każdy pies musi kochać mięso i może z czasem je po prostu pokocha.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.02.34

Nieświadomy właściciel

Wygłodniały piesek

Każdego dnia Little Black zjadał dwa wiadra makaronu i całe wielkie pudełko owoców. Nie tylko to jadł, ale nie wyglądało na to, żeby jego apetyt w ogóle słabł. Rok po tym, jak przywieźli go do domu, Su Yun wydawała już dostatecznie dużo pieniędzy na jego jedzenie. Oprócz jego szczególnych preferencji żywieniowych, zaczęli zwracać uwagę na coś naprawdę niepokojącego w Little Black. Poza tym nie mieli jeszcze wtedy pojęcia, że ​​czekają ich prawdziwe problemy prawne.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.02.48

Wygłodniały piesek

Na diecie

Su zauważyła, że jej nowy piesek może jeść dosłownie bez końca. Doszła do wniosku, że będzie dostawać tyle na ile ma ochotę. Jednak gdy skończył rok, rodzina zdecydowała, że ​​czas na pewne zmiany. Zaczynał wyglądać inaczej i nadszedł czas na dietę. Su nie spodziewała się nigdy, że będzie miała psa na diecie ale zdawało się, że w tym wypadku nie ma innego wyjścia. Su była zaniepokojona wielkościa małego czarnego i nie chciala żeby zachorował z przejedzenia.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.02.59

Na diecie

Gigantyczny piesek

Mimo że Su Yun wiedziała, że ​​wyrośnie z Little black bardzo duży piesek, nie była w ogóle przygotowana na to, jak wielki się on naprawdę robi. Little Black miał już trzy stopy wzrostu i 250 funtów wagi. A miał dopiero dwa lata. Bała się myśleć co będzie dalej z psem. Było on znacznie większy niż to co mówił im hodowca kiedy go brali do domu. Jednak ostatnim puzzlem w układance dla Su Yun było coś, co Little Black zrobił w ich kuchni.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.03.10

Gigantyczny piesek

Niepokojące zachowanie

Kiedy Little Black skończył dwa lata, doszło do tego, że Su bała się swojego własnego pieska. Tak, to normalne, że zwierzęta czasami wydają się większe niż ich właściciele, ale to było coś niepokojącego. Przekroczyło to wszelkie oczekiwania rodziny. Su i cala rodzina bardzo go kochali ale z drugiej strony on był naprawdę gigantyczny. Rodzina nie miała pojęcia co dalej robić mają robić. Little black byl przecież czlonkiem ich rodziny. Rodzina zdecydowanie potrzebowala porady specjalistów.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.03.21

Niepokojące zachowanie

Przerażająco duży

Little Black rósł tak szybko, że cała rodzina nie mogła się już go dłużej nie bać. Teraz zauważyli, że miał pewne cechy, które były ukryte, gdy był jeszcze szczeniakiem, a teraz zaczęły dopiero wychodzić. Nie zwracali na nie uwagi gdy był małą kuleczką. Nie były one po prostu jeszcze tak widoczne. W miarę upływu czasu cechy te zaczęły coraz bardziej wychodzić i nikt już nie mógł zaprzeczyć, że coś jest bardzo nie tak z ich psem.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.03.32

Przerażająco duży

Coraz blizej prawdy

Little black nie tylko potrafił spokojnie stać na tylnych łapach, ale także teraz miał bardzo duże zęby. Zaczynali się go naprawdę bać. Szczerze mówiąc, kto może winić Su Yun za zaprzeczanie przed sobą prawdy przez tak bardzo długi czas? Czasami boimy się spojrzeć prawdzie w oczy. Jest to bardzo ludzka cecha. Jak myślicie, o co chodzi z małym czarnym? Co jest z nim nie tak i jak skonczy się ta cała niewiarygodna historia?

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.03.46

Coraz bliżej prawdy

Poza domem

Mimo że Su Yun sama pogłębiała swoje obawy to jeszcze do tego jej zwierzak zaczął być znany w całej ich okolicy zamieszkania. Spacerowanie z psem zaczęło być widowiskiem i ciężko było sobie z nim poradzić. Wszyscy ludzie patrzyli na tego wielkiego psa. Byli zszokowani, gdy dowiedzieli się, że Little Black nie był mastifem tybetańskim, ale po prostu czarnym niedźwiedziem. Weterynarz powiedział im również, że nie jest zwykłym czarnym niedźwiedziem, ponieważ jest czarnym niedźwiedziem azjatyckim. Te niedźwiedzie żyją w Himalajach , w północnej części subkontynentu indyjskiego , Korei , północnych Chinach w Japonii i Tajwanie . Jest klasyfikowany jako narażony gatunek przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody głównie z powodu wylesiania i polowanie na jego części ciała.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 15.03.59

Poza domem

Na zewnątrz

Su Yun miała coraz większe obawy. O jej zwierzaku było coraz bardziej głośno w okolicy. Zaczął zdobywać reputację wśród sąsiadów w okolicy. Spacerowanie z ich psem zaczęło być widowiskiem dla całej okolicy i ciężko było sobie z tym poradzić. Su Yun czuła się z tym bardzo dziwnie i nie podobało się jej, że wszyscy się na nich patrzą. Mimo tego w dalszym ciągu wychodziła z psem na spacer nie zważając na to.

Outside

Na zewnątrz

Przeprowadzka

Poza tym wkrótce pies stał się tak wielki, że nie mógł mieszkać z nimi w domu. Stworzyli dla niego prowizoryczny dom dla psa na ich podwórku. Wiedzieli jednak bardzo dobrze, że problem nie zostanie rozwiązany tylko dlatego, że przeprowadzili go na zewnątrz. Pies nadal byl wielki i rodzina na każdym kroku miała z tym problemy. Nie wiedzieli co z tym robić bo naprawdę kochali swojego psa i chcieli mieć z nim normalne życie.

Relocating

Przeprowadzka

Coś niezwykłego

Mały czarny był wreszcie psem zmieszkającym na zewnętrz. Su Yun myślała, że tam się świetnie odnajdzie. Można by pomyśleć, że teraz zacząłby strzec domu przed możliwymi intruzami i szczekać na prawie każdą poruszającą się osobę wokół domu. Ale MAły czarny ku zdziwieniu wszystkich nigdy nie zrobił żadnej z tych rzeczy. Su Yun zaczęła zdawać sobie sprawę, że słyszała tylko wiecznie warczenie swojego zwierzaka. Wszystko zaczęło się układać dla niej w jedną całość.

Unusual

Coś niezwykłego

Podejrzane

Mały czarny stawał się coraz większy, a Su Yun zaczęła się coraz bardziej martwić. Rzeczy po prostu się nie zgadzały i zaczęła dużo szukać i czytać o typowych zachowaniach mastifów tybetańskich. To, czego się dowiedziała, tylko ją zaczynało coraz bardziej martwić. Opublikowała więc zdjęcie swojego zwierzaka w Internecie aby poradzić się znawców rasy. Weterynarz zobaczył zdjęcie i natychmiast napisał jej, że musi natychmiast wezwać policję bo z psem jest coś nie tak.

Suspicious

Podejrzane

Coś jest nie tak

Kolejną dziwną rzeczą w Małym czarnym było to, że nie szczekał. Zamiast tego warczał lub ryczał. Były to bardzo dziwne dźwięki jak na psa. Nigdy wcześniej nie słyszeli o tym żeby pies się w ten sposób zachowywał. Z czasem stawał się również coraz silniejszy, a rodzina szybko zdała sobie sprawę, że nie jest tym, za kogo się go uważa i nie jest to po prostu zwykły pies. Niemogli jednak dalej w to uwierzyć.

Something Isn't Right

Coś jest nie tak

Szukając odpowiedzi

To, co stało się później, było czymś, czego Su ani jej rodzina nie mogli przewidzieć. Patrząc wstecz myśleli, że przywieźli do domu uroczego małego pieska, ale dostali coś więcej niż psa. Rodzina naprawdę nie wiedziała co ma z tym robić i jak się się zachować. Nigdy nie spodziewali się, że coś podobnego ich spotka. Zdawali sobie powoli sprawę, że ich pies naprawdę nie jest chyba psem. Cała sytuacja byla naprawdę przerażająca.

Searching For Answers

Szukając odpowiedzi

Niedźwiedź

Rodzina była zszokowana, gdy dowiedziała się, że Mały czarny nie był mastifem tybetańskim, ale czarnym niedźwiedziem! Weterynarz powiedział również rodzinie, że nie jest zwykłym czarnym niedźwiedziem ale jest czarnym niedźwiedziem azjatyckim. Są one znane również jako niedźwiedzie tybetańskie lub niedźwiedzie himalajskie i te stworzenia mogą dorastać do sześciu stóp wysokości i 440 funtów wagi. Następnie poinformował ich o czymś innym, co sprawiło, że jej serce zabiło znacznie mocniej i bardzo się zdenerwowała.

Bear

Niedźwiedź

Ich kolejny krok

Po poznaniu prawdy o swoim zwierzaku Su i jej rodzina nie byli pewni co dalej robić i jak dalej postąpić. Kochali Little Black, ale teraz się go zwyczajnie bali. Nie mogli pozbyć się strachu, że pewnego dnia po prostu zje całą ich rodzinę. Aby uniknąć jakiejkolwiek tragedii upewnili się, że nigdy nie było momentu, żeby “ich pies” był kiedykowliek głodny. Non stop dawali mu jeść i w bardzo dużych ilościach.

Their Nastepna strona Move

Ich kolejny krok

Nie mogli tego zrobić sami

Po nakarmieniu Malęgo czarnego uświadomiła sobie, że sama już nie może tego robić. Jak najszybciej zadzwoniła po miejscową ekipę ratunkową dla zwierząt. Wiedziała, że ​​nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc wśród jej znajomych. Miała świadomość, że wszystko to stało się niebezpieczne i nie są to już żarty. Sprawa była poważna i Su wiedziała, że muszą się zająć tym na poważnie. Nie mieli czasu bo rodzina wiedziała, że zrobi się tylko bardziej niebezpiecznie.

Can't Do This Alone

Nie mogli tego zrobić sami

Pomoc

Chińskie prawo zabrania posiadania jakichkolwiek dzikich zwierząt na terenie domu. Było to przestępstwo podlegające karze więzienia. Naprawdę była to dla niej trudna sytuacja. Chociaż kochała Little Black, wiedziała, że ​​trzymanie go w domu było zbyt dużym ryzykiem, nawet ze względu na jej własne bezpieczeństwo. Nie tylko fizyczne ale rownież Su wiedziala, że nie chce iść do więzienia, szczególnie, że nic złego świadomie nie zrobiła. Cała sprawa byla jednak bardzo poważna..

Help

Pomoc

Trzeba coś zrobić

Nie mogła znieść myśli, że Mały czarny może zaatakować ją, jej męża lub ich dzieci. Pomyślała, że ​​może uda jej się znaleźć wyjście z sytuacji, kontaktując się z lokalnym zoo. W ten sposób uniknie zaangażowania władz. Su bardzo chciała aby Małemu czarnemu również nie stała się krzywda. Taka myśl ją zupełnie również przerażała. Naprawdę kochala ich psa. I jak myślicie? Czy jej plan zadziała, i czy wszystko się skończy dobrze?

Taking Action

Trzeba coś zrobić

Zaprzeczenie

Niestety, zoo nawet nie rozważało przyjęcia niedźwiedzia, ponieważ rodzina nie miała odpowiednich dokumentów, nawet jego aktu urodzenia. Poza tym kupili go na wakacjach i nie mieli nawet możliwości skontaktowania się z osobą, która go sprzedała. To wszystko było teraz bardzo skomplikowane i Su ze swoim mężem byli bardzo zdenerwowani. Nie wiedzieli co zrobić tak żeby było dla nich bezpiecznie ale również żeby nie zrobić krzywdy Małemu czarnemu. Przecież go kochali.

Denied

Zaprzeczenie

Służby

Po godzinie policja dotarła do ich domu. Byli z nimi eksperci od dzikiej przyrody. Okazuje się, że dostali wskazówkę od weterynarza, który zobaczył wpis Su na forum behawiorystów zwierząt. Su Yun musiała się teraz wszystkim wytłumaczyć. Opowiedziała o całej sytuacji, w jakiej znalazła się rodzina, i służby zaczęły z nimi współpracować. Dała im wszystkie możliwe informacje, ponieważ dzięki temu mogą znaleźć nowy dom dla swojego pupila. Naprawdę się o niego troszczyli.

Authorities

Służby

Nie mieli pojęcia

Su i rodzina byli zaskoczeni, słysząc, że cały czas wychowują niedźwiedzia pod własnym dachem. Przez dwa lata nie zdawali sobie z tego zupełnie sprawy. Podczas tego całego czasu byli pewni że był to tylko mały mastif tybetański. Po zabraniu go do domu był dla nich po prostu psem. Później, nawet dla nich zaczął on wyglądać jak niedźwiedź. Nie chcieli jednak w to wierzyć i zaprzeczali samym sobie. Przecież to było szokujące.

No Clue

Nie mieli pojęcia

Bez wyjścia

W tym momencie Su nie miała wyboru. Rodzina została złapana między młotem a kowadłem. Mogła tylko wezwać policję, ale już przecież do nich szli! Niedźwiedzie żyją w lasach na terenach górzystych na wysokościach do 4300 m n.p.m. od zachodniej (Afganistan) do wschodniej (wschodnia Chińska Republika Ludowa) oraz w południowo-wschodniej Azji.
Zapis kopalny potwierdza jego istnienie już w plejstocenie. Skamieniałości niedźwiedzi himalajskich odkryto w osadach ze środkowego i późnego plejstocenu w Europie, na Uralu i Kaukazie, na obszarze południowej Syberii, w Chinach i na Wyspach Japońskich. Odkryty w Mołdawii ząb trzonowy może dowodzić występowania gatunku w Europie już we wczesnym pliocenie.

Nowhere Left To Go

Bez wyjścia

Obserwacja

„Im bardziej [Mały Czarny] rósł, tym bardziej wyglądał jak niedźwiedź” – powiedziała im Su Yun. Przyznała też, że „trochę się bała niedźwiedzi”. Władze zostały z nią, aby zebrać wszystkie informacje. Niedźwiedź ten ma czarne długie futro z wyraźną białą plamą na piersi w kształcie litery V, często kojarzonej z kształtem księżyca – stąd nazwa niedźwiedź księżycowy. Czasami można spotkać osobniki o kolorze brązowym, a ostatnio odkryte zostały w Kambodży osobniki o białym i biało-czarnym kolorze futra. Dorasta do 120–180 cm długości. Jest mniejszy od niedźwiedzia brunatnego i polarnego. Samiec na ogół jest większy od samicy i waży przeciętnie 110–150 kg, samice natomiast 65–90 kg.

Observation

Obserwacja

Zachować spokój

W międzyczasie urzędnicy ds. Dzikiej przyrody wyszli na zewnątrz, aby przyjrzeć się Little Black. Chcieli sprawdzić, czy miał jakieś obrażenia lub był w z zlym stanie, a Su Yun czekała na werdykt. Su była taka zdenerwowana całą sytuacją. Niedźwiedzie uważane są za agresywne. Częste ataki na ludzi, nierzadko zakończone śmiercią ofiary są prawdopodobnie wynikiem nakładania się terytoriów człowieka i niedźwiedzia. Prowadzą życie samotników, kojarząc się tylko w okresie godowym. Ciąża trwa ok. 7 miesięcy, po których samica rodzi 2-4 młodych. Młode towarzyszą matce przez dwa lata. Niedźwiedzie himalajskie żyją ok. 25 lat.

Staying Calm

Zachować spokój

Zdrowy

Medycy oświadczyli, że Little Black jest zdrowy i dobrze odżywiony! Musieli go tylko uspokoić, aby zabrać go do lokalnego ośrodka dzikiej przyrody. Po jego przybyciu eksperci nie mogli uwierzyć w to, co usłyszeli. Cala ta historia wydawala im się zupełnie niewiarygodna. Nie mogli uwierzyc jak niedźwiedź mógł mieszkać tyle czasu z rodziną pod jednycm dachem. Wszyscy byli w ciężkim szoku i nie mogli zrozumieć jak mogło dojść do tej sytuacji.

Healthy

Zdrowy

Potrzeba uwagi

Jak Su Yun mogła trzymać w swoim domu niebezpiecznego niedźwiedzia tybetańskiego przez tak długi czas? Media wkrótce również usłyszały o tej niesamowitej historii. Wszyscy byli w szoku. Jak ona nie zdawała sobie sprawy, że jej piesek to niedźwiedź! Cała historia stała się tematem numer jeden loklanej ale nie tylko lokalnej prasy. Masa dziennikarzy chciała spotkać się z Su i jej rodziną i wysłuchać ich historii. Jednak rodzina nie chciała udzielać wywiadów.

Getting Attention

Potrzeba uwagi

Wszyscy o tym mówili

Wszyscy byli zdumieni, słysząc, że Su Yun i reszta rodziny nie zdawali sobie sprawy z faktu, że ich zwierzak był ogromnym dzikim zwierzęciem. Nie trwało długo, zanim National Geographic dowiedział się o tym i opisał całą historię nalamach swojego pisma.National Geographic (w skrócie NG; wcześniej The National Geographic Magazine) – czasopismo wydawane od 1888 roku przez National Geographic Society. Ukazuje się 12 razy w roku, niekiedy pojawiają się także numery specjalne. Jego charakterystyczną cechą jest żółta obwódka i twardy, „książkowy” grzbiet. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie czasopism amerykańskich.

Viral

Wszyscy o tym mówili

W świetle reflektorów

To był powód publicznego oburzenia i niesamowitej uwagi, jaką otrzymali! Wiele osób mówiło o Su Yun i jej rodzinie. Su wiedziała, że ​​prawdopodobnie dostanie za to kare więzienia. Ludzie uważali, że rodzina Su specjalnie kupiła niedźwiedzia i trzymała go na uwięzi w swoim domu. Fala krytyki ze strony społeczeństwa byla ogromna. Ludzie agresywnie wypowiadali się na temat więzienia biednego zwierzęcia przez Su. Nawet sąsiedzi krytykowali rodzinę za takie zachowanie i nie mogli uwierzyć że Su zostala przez hodowcę oszukana.

Spotlight

W świetle reflektorów

Nic nadzwyczajnego

Jednak była też druga grupa ludzi. Bowiem zaskakująca rzecz wydarzyła się z całym publicznym oburzeniem i uwagą mediów, jaką ta historia przyciągnęła. Ludzie zaczęli opowiadać o swoich historiach adopcji zwierząt, i późniejszych odkryciach, że były innym zwierzęciem. Su pełna otuchy czytala wiadomości od ludzi z podobnymi historiami. Nie czuła się już tak bardzo opuszczona ze swoją historią i miała nadzieję, że więcej ludzi ją zrozumie i przestanie tak krytykować jej rodzinę.

Not Uncommon

Nic nadzwyczajnego

Niespodziewane wieści

National Geographic powiedział rodzinie, że to nie pierwszy raz, kiedy coś takiego się wydarzyło. Zdarza się to częściej, niż można by przypuszczać. Czy domyślacie się w jaki sposób Su Yun zapłaciła za swój błąd? Niedźwiedź księżycowy to jeden z trzech gatunków niedźwiedzi w Kamierowie.Jest bardzo mocno spokrewniony z Baribalem i łączy ich wiele cech.Obydwa niedźwiedzie są czarne.Są podobnych rozmiarów(Baribal zwykle jest większy).Są głównie roślinożerni.Jednak to co odróżnia azjatyckiego kuzyna od amerykańskiego to nieprawdopodobna agresja.Ten gatunek potrafi być śmiertelnie niebezpieczny dla ludzi i potrafi zaatakować bez jakiejkolwiek prowokacji i bez większego powodu.Dzieli terytorium z tygrysem i jest jego najgroźniejszym przeciwnikiem.

Surprising News

Niespodziewane wieści

Współpraca

Dobrze, że władze potwierdziły współpracę jaką Su Yun wykazywała podczas śledztwa. Pomogło im to w podjęciu decyzji, którą podjęli w stosunku do niej i jej rodziny. Powiedziała im, że incydent był smutny, ale ostatecznie to nic więcej niż niewinny błąd rodziny. W końcu powiedziano im, że Little Black był Mastifem Tybetańskim!Gatunek narażony na wyginięcie głównie z powodu ograniczania terenów występowania w wyniku działalności człowieka oraz polowań. Mięso niedźwiedzia himalajskiego w wielu krajach Azji jest uważane za przysmak. Dużo osobników ginie również dlatego, że żółć tego niedźwiedzia traktuje się w medycynie chińskiej jako bardzo cenione lekarstwo. Pomimo istnienia ferm hodowlanych, gdzie ze zwierząt pozyskuje się żółć, kłusownicy polują również na dziko żyjące populacje.

Cooperation

Współpraca

Bezpieczna

Jeśli chcesz wiedzieć, Su Yun uniknęła kary więzienia, mimo że niedźwiedzie azjatyckie mają status gatunku chronionego.Uniknęla jej ponieważ władze doszły do wniosku, że nie była to przecież ich wina i rodzina nie miała świadomości, że ich pupil nie jest psem a niedźwiedziem azjatyckim. Wiedząc to nigdy w życiu by go przecież nie wzięli. Little Black został zabrany do pobliskiego sanktuarium i rodzina dobrze wiedziała, że ​​to było dla niego najlepsze.

Safe

Bezpieczna

Specjalny gatunek

Czy słyszałeś kiedyś o azjatyckim czarnym niedźwiedziu? Cóż, możesz być bardziej zaznajomiony z imionami Moon Bear, Himalayan Bear lub Tibetan Bear. Gatunek ten jest popularny w rejonach Azji i najbardziej znany jest ze swojej wielkości. Niedźwiedź himalajski posiada najsłabsze zęby ze wszystkich gatunków niedźwiedzi, skutkiem tego jest specyficzna dieta tego gatunku. Niedźwiedź himalajski ze względu na słabe uzębienie większość roku żywi się pokarmem roślinnym (owoce, pędy, korzonki), wyjątkiem jest jesień, wtedy w diecie niedźwiedzia himalajskiego przeważa pokarm mięsny.

Special Species

Specjalny gatunek

Jak wyglądają

Takie niedźwiedzie jak okazało się mieszka w domu rodziny Su mają również grube, błyszczące czarne lub brązowe futra z bardzo specjalną cechą. Przez ich klatkę piersiową przebiega biała linia, która wygląda jak sierp księżyca. Niedźwiedź jest popularny w Singapurze, Korei, Japonii i Chinach. Jest to bardzo piękne zwierzę, ale na pewno nie nadają się do mieszkania w czyimś domu. Czy nawet w ogrodzie. Zwierzęta takie powinny mieszkać na wolności i się nią cieszyć.

]

How They Look

Jak wyglądają

Wszystko się udało

Mimo to tęsknili za stworzeniem, które było częścią ich rodziny przez dwa lata!, w końcu historia chyba się dobrze skończy. Mały czarny prawdopodobnie będzie miał teraz normalne życie wśród niedźwiedzi i w dobrym dla siebie otoczeniu Rodzina chciała dla swojego pupila jak najlepiej. Było to dla nich ważne bo go naprawdę kochali i spędzili z nim dużó czasu w zasadzie od pierwszych chwil życia. Chcieli wszyscy dla niego jak najlepiej.

All Worked Out

Wszystko się udało

Ciekawe odkrycie

Su byla w szoku kiedy zaczęla robić research na temat sytuacji która spotkała ich rodzinę. Okazało się, że ich historia nie byłoa rzadkością i ,że Su natknęła się na Little Black podczas wakacji. W ich kraju jest wiele farm z niedźwiedziami, które hodują tego typu niedźwiedzie do pobierania narządów i do wytwarzania leków. Jest to po prostu okropne i niewybaczalne. Niestety Chiny należą do krajów w których łamie się prawa zwierząt notorycznie.

A Strange Find

Ciekawe odkrycie

Popularny typ

Organizacja ochrony nad dzikimi zwierzętami twierdzi, że na ponad 70 farmach w Chinach jest ponad 17 000 niedźwiedzi. Su przyznaje, że uważa, że ​​właściciel, który sprzedał jej rodzinie niedźwiedzia, był tego świadomy przez cały czas. Są to działania oczywiście zupełnie nielegalne i powinny być karane. Chiny jednak nie mogą sobie poradzić z tego rodzaju handlem i próbują robić wszystko żeby z tym walczyć. Nie jest to jednak łatwe i wymaga dużego nakładu pracy.

Popular Kind

Popularny typ

Pożegnanie

Su czuła się okropnie wiedząc, że musi opuszczać ich kochanego futrzanego przyjaciela, ale wiedziała też, że trzymanie takiego zwierzęcia jest nielegalne. Nie miała jak dać Little Black dobrego życia, którego potrzebował i na które zasługiwał, więc musiała go oddać. Tak było najlepiej dla niego i ich rodziny. To bylo naprawdę najlepsze wyjście z tej calej sytuacji więc można powiedzieć, że cała historia skończyła się dla wszystkich happy endem. Oby wszystkim się ułożyło.

Saying Goodbye

Pożegnanie

Reklama